Krvavé videohry nezvyšují agresivitu hráčů v normálním životě, zjistila studie

Krvavé videohry nezvyšují agresivitu hráčů v normálním životě, zjistila studie
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Call of Duty
14 / 03 / 2017, 14:30

Studie expertů z Hannoverské zdravotní školy zjistila, že počítačové hry nemají vliv na zvýšení agresivity hráčů v běžném životě.

Zvyšují násilné počítačové hry agresivitu lidí, kteří je hrají, i v normální, životě? Studie expertů Hannoverské zdravotní školy zjistila, že tento dlouho tradovaný mýtus je lichý. Krvavé počítačové hry nemají vliv na zvýšení agresivity hráčů,ani když je hrají pravidelně a delší dobu, konstatovali vědci z této školy.

Ti podrobili testům 15 hráčů násilných videoher, kdy zkoumali jejich mozkové signály při několikahodinovém hraní her z vlastního pohledu (First person shooter - FPS) Call of Duty či Counterstrike. Autoři výzkumu zjistili, že jejich vnímavé nervové odezvy jsou neporušené ani při dlouhodobém hraní.

K testu použili experti Hannoverské zdravotní školy snímání mozku hráčů pomocí magnetické rezonance. Tu pak použili na hráče, kteří pravidelně ,,konzumují" násilné počítačové hry. Jejich nervové reakce byly stejné jako u ,,nehráčů". Tento test tak vyvrátil některé starší studie, které přisuzovaly náruživým hráčům krvavých videoher sníženou schopnost empatie či vnímání.

Gregor Szycik, který výzkum ohledně vlivu násilných počítačových her na zvyšování agresivity lidí vedl, řekl, že k tomuto testu jej přimělo zvyšující se číslo pacientů, kteří jsou závislí na hraní počítačových her. Szycik věří, že uskutečněný test povzbudí i jiné výzkumné skupiny, které se zaměří na možné dlouhodobé účinky hraní videoher na lidské chování .

 

psali jsme:

Počítačové válečné hry jako prevence před katastrofami

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.