KSČM a SPD blokují boj proti terorismu

KSČM a SPD blokují boj proti terorismu
06 / 12 / 2017, 07:30

Nesouhlasem s účastí v současných misích se obě strany dopouští přímého maření dlouhodobého boje s terorismem a prevence proti migraci, což zejména u SPD je samo o sobě zarážející fakt.

Z úst představitelů stran KSČM i SPD v poslední době zaznívají negativní stanoviska k zahraničním vojenským misím, jichž se účastní česká armáda. Ve svém důsledku tak chtějí zablokovat českou účast v boji s teroristickými organizacemi v místech jejich vzniku a znesnadnit tak úsilí mezinárodních aliancí, které tento boj vedou. Dle vyjádření expertů a některých politiků, včetně např. prezidenta Miloše Zemana, je taktické a účelné, aby mezinárodní aliance soustředila své bojové a mírové síly do oblastí, kde teroristické skupiny vznikají a působí. Z dlouhodobého hlediska se jedná o nejlepší postup, neboť bojovat proti terorismu na domácí půdě, ať již v Česku nebo v Evropě je velice neefektivní a neúčinné, jak se můžeme opakovaně přesvědčit ze zhoršující se bezpečnostní situace na celém kontinentu.

psali jsme: 48 hodin po osudném „ ukliknutí“: Okamura obešel zákon o pobytu cizinců

Neúčast na misích by Česku navíc silně poškodila reputaci jako země s obrovským podpůrným potenciálem. Tuto reputaci si napříč strukturami NATO, EU a dalších uskupení úspěšně budujeme již mnoho let a i díky tomu se naše jednotky podpory a výcviku, ale třeba i bojové jednotky řadí mezi světovou elitu. V případě nemožnosti dalšího zapojení těchto zkušených vojáků nejenže přestaneme plnit alianční závazky, ale přijdeme i o možnost intenzivněji spolupracovat s koaličními partnery v celosvětovém boji proti terorismu na bojové a informační bázi. Naši elitní vojáci přijdou o možnost zakusit bojové operace a jejich příprava se tak omezí pouze na výcvik v domácím prostředí.

psali jsme: Ve výboru pro bezpečnost to jiskřilo. Koten byl přesto zvolen

Protiteroristické mise v místech vzniku a působení teroristických organizací nejen limituje jejich působnost a jejich přístup ke zdrojům, ale zároveň vytváří důstojné podmínky pro život místních obyvatel bez radikalismu a nebezpečí, které často způsobují migrační tendence. Dá se tedy přeneseně konstatovat, že SPD a KSČM by zablokováním účasti našich vojáků na zahraničních misích způsobily nárůst migrace a teroristického nebezpečí na evropském kontinentu a popřely naší dlouhodobou zahraniční politiku, kladoucí důraz na dodržování lidských práv a demokracii.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace