Kterak policisté na metodickém cvičení „paří”. Není se pak čemu divit, že se šíří černý kašel

Kterak policisté na metodickém cvičení „paří”. Není se pak čemu divit, že se šíří černý kašel
Autor: Mobbing Free Institut
25 / 04 / 2018, 19:00

Dlouholetý policista a specialista na padělky chodil pravidelně boxovat do policejní posilovny v Krakovské ulici v centru Prahy. Předloni v listopadu se tam ale společně s dalšími policisty nakazil černým kašlem. Když se o nemoci dozvěděl, vše nahlásil. Kvůli oznámení se ale podle svých slov stal obětí šikany ze strany nadřízených. Případ doteď vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Securitymagazin.cz však disponuje citlivými fotografiemi, které zveřejňujeme. Dokládají, že případ černého kašle bude nejspíš zameten pod koberec. Poukazují také na to, jak ve skutečnosti probíhají policejní metodická cvičení: alkohol, sexuální harašení a tak dále.

„O uvedeném propojení pražské hospodářské kriminálky, kde se řeší i kauza Čapího hnízda, s GIBS jsem informovala policejní prezidium včetně fotografií,” řekla securitymagazinu.cz zástupkyně Mobbing Free Institutu, jenž zastupuje šikanované policisty a od něhož Securitymagazin.cz snímky získal.

Policistu varovala uklízečka

Ale zpět k případu černého kašle. „O tom, že je v té tělocvičně černý kašel, jsem se dozvěděl až od uklízečky. Ta se zděsila, proč tam chodím,  vzpomíná vrchní komisař Marian Janoušek. Vzápětí se na poradě svého vedoucího ptal, zda je to pravda. Vedoucí mu pak údajně sdělil, že to pravda je a že už jsou nakaženi tři policisté.

psali jsme: Spiknutí policejního managementu aneb jak obcházet pravomocná soudní rozhodnutí

Vedení policie však nejdříve věc bagatelizovalo prohlášením, že se policista nakazil asi v metru, i když se vědělo, že černý kašel je v tělocvičně. Nezakázalo do tělocvičny chodit a neudělalo ani jiná opatření. „Tak mi to řekl můj nadřízený,” říká Janoušek.

policista1

Mjr. Bc. Michal Ihnát, vedoucí 8. oddělení hospodářské kriminálky Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy spolu s tehdejší sekretářkou celé hospodářské kriminálky Prahy paní Miroslavou

 

Situaci podle Janouška nechtěla řešit policejní lékařka. „Musel jsem ji přesvědčit, aby mi vzala krev, a odběr černý kašel potvrdil,”  dodal Janoušek, otec malého dítěte.

Nakazilo se sedm policistů

Hlavní hygienička Eva Gottvaldová v dopisech se zástupci Mobbing Free Institutu, který se o případ také zajímá, uvedla, že celkem se v roce 2016 nakazilo sedm policistů.

Janoušek podal trestní oznámení na svého vedoucího, jehož jméno redakce zná. Vytýká mu, že umožnil šíření nakažlivé nemoci. Případem se proto musí zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Na začátku září policista Janoušek podal druhé trestní oznámení kvůli šikaně ze strany svého nadřízeného: „Začalo to, když jsem podal to oznámení na šíření nakažlivé choroby, do týdne byl u mě nadřízený a rozčiloval se, že jsem to podal na něj. Pak už mi jen řekl, že zařídí, abych šel bez renty do civilu.”

policista2

Mjr. Bc. Michal Ihnát na dalším choulostivém snímku

 

Nakonec Janouška vedení poslalo na studijní pobyt na jiné pracoviště a musí se zabývat jiným druhem kriminality, který dělat neumí a nechce. „Navíc dělám práci, kterou obyčejně dělají lidé, kteří se zaučují a vyšli zrovna ze školy,” vysvětluje policista, který požaduje náhradu škody za to, že se nakazil, aniž by jej někdo před výskytem černého kašle na pracovišti v centru Prahy varoval.

Vřelé vztahy s GIBS

Případ bude na GIBS zameten nejspíš pod koberec, jelikož Janouškův nadřízený má s inspekcí vynikající vztahy, jak dokládají fotografie níže.

psali jsme: Policejní brutalita pod palbou kritiky soudů

policista3

Mjr. Bc. Michal Ihnát, vedoucí 8. oddělení hospodářské kriminálky Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy, s vyšetřovatelkou téhož oddělení kpt. Lucií Kučerovou

 

Vše je foceno na IMZ – instruktážně metodické zaměstnání, na které se jezdí služebně na 3 dny jednou za rok do Nového města na Moravě. „Sděluji, že se tam nesmí požívat alkohol ani se v pracovní činnosti věnovat pečení prasete, které se tam včetně alkoholu veze služebními vozidly,” uvedla pro securitymagazin.cz šéfka institutu Petra Lhotáková.

Co tam dělá sekretářka GIBS, která není policistkou, je podle ní otázkou.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace