foto: By Evan-Amos (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons/Ilustrační snímek kubotanu
„Stůj ty děvko, trochu si pohrajeme“, zakřičí silný, umaštěný a zjevně opilý muž, a už se sápe po mladé ženě ve snaze ji zachytit a povalit na zem. „Je to drobotina, nebude s ní žádná velká práce“, pomyslí si a chytí ji za límec bundy.
V tom náhle ucítí prudkou, palčivou bolest na hrudní kosti, bolest je tak silná, že musí uvolnit sevření , v zápětí jej ochromí píchání v bicepsovém svalu a silný tlak jej nutí padnout na kolena. Nechápe co se děje, a náhle přichází úder kolenem do obličeje, který je tak silný, že se o něj pokouší mdloby. Než se vzpamatuje, mizí mladá žena na konci ulice. Co to kurva bylo, je otázka na kterou nezná odpověď.
Byl to kubotan, malá zbraň, která není skoro v ruce vidět, ale při správném použití vám může zachránit život a pomoc eliminovat i mnohem silnějšího protivníka. Tato zbraň, kterou vyvinul v minulém století Japonec Takayuki Kubota se velmi rychle dostala do podvědomí policistů a pracovníků bezpečnostních agentur, kteří rychle pochopili její výhody a začali ji používat při své službě.
Velkou výhodou kubotanu je jeho malá velikost a snadná přenositelnost. Můžete jej mít v kapse, kabelce nebo boční přihrádce vašeho auta. I přes malý rozměr se jedná o zbraň natolik účinnou, že v některých zemích patří do povinné výbavy policistů.
Na to abyste mohli kubotan účinně použít, je potřeba splnit dvě základní podmínky.
Za prvé, mít jej při sobě tak, abyste jej mohli použít a nemuseli si říkat „já vůl, kde jsem to nechal“.
Za druhé musíte absolvovat alespoň základní výcvik v ovládání této zbraně. Důležité je naučit se jakým způsobem a na jaké citlivé místo správně zaútočit.
V případě, že splníte tyto dvě podmínky, získáte malého, ale silného pomocníka, který vám může zachránit život.
Tagy