Kubotan malá, ale účinná zbraň

Kubotan malá, ale účinná zbraň
Autor: By Evan-Amos (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační snímek kubotanu
04 / 10 / 2016, 19:45

„Stůj ty děvko, trochu si pohrajeme“, zakřičí silný, umaštěný a zjevně opilý muž, a už se sápe po mladé ženě ve snaze ji zachytit a povalit na zem. „Je to drobotina, nebude s ní žádná velká práce“, pomyslí si a chytí ji za límec bundy.

V tom náhle ucítí prudkou, palčivou bolest na hrudní kosti, bolest je tak silná, že musí uvolnit sevření , v zápětí jej ochromí píchání v bicepsovém svalu a silný tlak jej nutí padnout na kolena. Nechápe co se děje, a náhle přichází úder kolenem do obličeje, který je tak silný, že se o něj pokouší mdloby. Než se vzpamatuje, mizí mladá žena na konci ulice. Co to kurva bylo, je otázka na kterou nezná odpověď.

Byl to kubotan, malá zbraň, která není skoro v ruce vidět, ale při správném použití vám může zachránit život a pomoc eliminovat i mnohem silnějšího protivníka. Tato zbraň, kterou vyvinul v minulém století Japonec Takayuki Kubota se velmi rychle dostala do podvědomí policistů a pracovníků bezpečnostních agentur, kteří rychle pochopili její výhody a začali ji používat při své službě.

Velkou výhodou kubotanu je jeho malá velikost a snadná přenositelnost. Můžete jej mít v kapse, kabelce nebo boční přihrádce vašeho auta. I přes malý rozměr se jedná o zbraň natolik účinnou, že v některých zemích patří do povinné výbavy policistů.

Na to abyste mohli kubotan účinně použít, je potřeba splnit dvě základní podmínky.

Za prvé, mít jej při sobě tak, abyste jej mohli použít a nemuseli si říkat „já vůl, kde jsem to nechal“.

Za druhé musíte absolvovat alespoň základní výcvik v ovládání této zbraně. Důležité je naučit se jakým způsobem a na jaké citlivé místo správně zaútočit.

V případě, že splníte tyto dvě podmínky, získáte malého, ale silného pomocníka, který vám může zachránit život.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace