,,Kung-fu doktoři". Indičtí lékaři se budou učit bojová umění proti přibývajícím útokům

,,Kung-fu doktoři&quote;. Indičtí lékaři se budou učit bojová umění proti přibývajícím útokům
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: kung-fu
13 / 05 / 2017, 07:30

Lékaři v jedné nemocnici v indickém Dillí budou dostávat lekce bojových umění, aby se mohli ubránit útokům, které na ně v poslední době přibývají.

Lékařský personál bude dostávat v jedné z vládních nemocnic každodenní výcvik bojových umění. Jde o reakci na množící se fyzické útoky a brutalitu proti lékařům, které začaly v poslední době hrozivě přibývat.

Přibližně 1 500 lékařů se budou učit základům bojového umění taekwonda ve Všeobceném indickém institutu lékařských věd v Novém Dillí. Lekce budou probíhat každý den večer od 15. května. Osvojením si základů bojového umění, které je určeno na obranu, budou schopni lékaři v ideálním případě účinně odrazit fyzický útok.

Šéf lékařské asociace v Novém Dillí Vijay Gurjar řekl, že brutalita, která směřuje proti lékařskému personálu v nemocnicích stále roste a indická vláda nečiní potřebné kroky k tomu, aby ji zamezila. ,,Prevence je lepší než léčba, a pokud vláda neposkytuje adekvátní bezpečí lékařů, pak musíte přijmout taková opatření, abyste si zachránili svůj život," prohlásil Gurjar.

Deník The Guardian uvádí, že v nemocnici v Novém Dillí zažilo v roce 2016 fyzický útok nebo jiný akt násilí 40% všech lékařů, kteří zde pracují. 75% lékařů pak čelili verbální agresivitě během jejich profesní kariéry.

Sami lékaři potvrzují, že důvodem násilí či fyzického napadení může být ,,přelidnění" ve veřejném zdravotním systému, které může přispívat k uvolňování pout mezi lékaři, pacientem a jejich rodinami. Lékaři též poukazují na velkou míru korupce ve veřejném zdravotním systému.

psali jsme:

Horor v Německu pokračuje: Útočník zastřelil lékaře v berlínské univerzitní nemocnici

 

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.