Kurdové na demonstraci obvinili tureckou vládu z podpory islámského státu. Odpovědí byla vodní děla a slzný plyn

Kurdové na demonstraci obvinili tureckou vládu z podpory islámského státu. Odpovědí byla vodní děla a slzný plyn
Autor: YouTube/ screenshot / TV RT|Popisek: Demonstrace v Berlíně
21 / 07 / 2015, 06:45

VIDEO: Stovky Kurdů protestovaly v Istanbulu i v Německu proti turecké vládě a obvinily jí ze spolupráce s islámským státem. Je to reakce na masakr v Suruçu.

Při úterním sebevražedném atentátu v kulturním centru mládeže nedaleko od syrských hranic přišlo o život nejméně 31 osob, především žen a dětí. Za útokem stojí podle tureckých policistů islámští radikálové. 

Stovky prokurdských demonstrantů na včerejší demonstraci v Istanbulu obvinily vládu a tureckého prezidenta z podpory IS, skandovaly "Erdogan a AKP - vrah islámského státu!" Proti demonstrantům zasáhla turecká policie slzným plynem a vodními děly, přestože byla demonstrace poklidná a pouze několik demonstrantů hodilo molotovovy koktejly na policejní oddíly.

Tisíce Kurdů a jejich příznivců pochodovalo i centrem Berlína.


Turečtí Kurdové jsou rozzuřeni postojem vlády v Ankaře, která podle nich nedělá nic k zastavení islámského státu a vyzvali  prezidenta Erdogana, aby konečně aktivně zakročil proti IS. Kurdská militantní skupina uvedla, že za pondělní útok je zodpovědná turecká vláda, která "podporuje a aktivizuje IS proti Kurdům v Sýrii." (Zdrojdailymail.co.uk)

Zdroj: Al Jazeera Turk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace