Kurdské milície nahradili zničený kríž na vrchole kresťanského kostola, kríž bol predtým zničený džihádistami

Kurdské milície nahradili zničený kríž na vrchole kresťanského kostola, kríž bol predtým zničený džihádistami
Autor: Screenshot/Youtube
20 / 11 / 2016, 15:30

Miestny obyvatelia spoločne s kurdskými bojovníkmi obnovili kríž na vrchole kostola svätého Juraja, v irackom meste Bashiqa.

Bashiqa je mesto, ktoré má približne 140 000 obyvateľov, nachádza sa približne 13 kilometrov juhozápadne od mesta Mosul.

Kríž bol zničený Islamským štátom ihneď po tom, ako dobyli teroristi pred dvomi rokmi toto mesto.

V sobotu pri slávnostnej ceremónii, bol inštalovaný symbol kresťanskej viery inštalovaný na vrchole kostola. Tento nový biely kríž vyzerá veľmi jednoducho v porovnaní s tým, ktorý zničili teroristi, ten bol bohato zdobený.

Zdroj: Rt.com

Písali sme: 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace