Kurdské síly zveřejnily video z ostřelování turecké základny

Kurdské síly zveřejnily video z ostřelování turecké základny
Popisek: Ilustrační foto
17 / 09 / 2016, 08:15

Během útoku, který se konal 5. září podle Kurdů došlo ke zničení dvou vrtulníků turecké armády na základně Cukurce.

15. září kurdské síly opět úspěšně zaútočily na turecké vojáky v provincii Agri, kdy bylo podle oficiálních tureckých míst zabito 21 vojáků, 8 vesnických hlídačů a seržant během útoku. 

Desítky vojáků a hlídek bylo během útoku zraněno.

Střet vypukl mezi tureckými bezpečnostními silami a kurdskými speciálními jednotkami v okolí vesnice Gokcebulak v horách Tendurek, jak sdělila kancelář guvernéra provincie Agri.

Zdroj: Kurdish Daily News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.