Kurz střelby se zaměřením na ochranu osob

Kurz střelby se zaměřením na ochranu osob
Popisek: Ilustrační foto
19 / 05 / 2016, 09:15

Jeden z hlavních důvodů proč si pořídit a nosit zbraň je pro svou osobní ochranu. Co ale dělat v případě, že vaší povinností nebo povoláním je ochrana druhých?

Každý, kdo k držení zbraně přistupuje zodpovědně, se snaží s touto zbraní trénovat tak, aby získal potřebné střelecké dovednosti a návyky. Pouhé složení zkoušek na zbrojní průkaz z vás střelce neudělá.

Je to stejné, jako když si pořídíte čerstvý řidičák, také nemůžete tvrdit, že jste dobrý řidič. Při tréningu střelby se každý připravuje na použití zbraně v sebeobraně. Kurzů, které nabízejí střelecký výcvik, je na trhu mnoho, od těch kvalitních, vedených lidmi se zkušenostmi, až po ty méně kvalitní nebo nekvalitní. Záleží pouze na každém z nás, jaký styl výcviku si zvolíte. 

Co ale dělat v případě, že vaší povinností nebo  povoláním je ochrana druhých?

V tomto případě je vaše odpovědnost mnohem větší, zodpovídáte i za někoho druhého, člověka, který vám  důvěřuje natolik, že svůj život svěřil do vašich rukou. V tomto případě již potřebujete mnohem více zkušeností, nejen v manipulaci se zbraní.

V okamžiku útoku musíte vyhodnotit během okamžiku mnoho věcí. Je použití střelné zbraně adekvátní situaci? Jsem schopen vystřelit tak, abych bezpečně zasáhl protivníka a přitom nezranil nezúčastněnou osobu? Nebo, nedej bože, chráněnou osobu? Jsem schopen se o chráněnou osobu postarat a dostat ji na bezpečné místo, aniž bych ohrozil ji samotnou nebo kolegy z ochranného týmu?

To jsou otázky, na které si můžete odpovědět, až když se dostanete do reálného střetu s protivníkem. Otázka, na kterou si můžete odpovědět předem, zní: „Udělal jsem vše, abych byl na zvládnutí krizové situace připraven?“

Policejní a vojenské jednotky zabývající se ochranou VIP mají dokonale sestavený střelecký program, který členy ochranného týmu připravuje na tyto situace. Jedná se střelecko-taktická cvičení, která probíhají s ostrou municí tak, aby ochránci věřili nejenom sami sobě, ale i ostatním členům týmu. Kde si to ale vyzkoušet?

Na běžné střelnici vám to málokdo umožní, takové cvičení vyžaduje pohyb po celé ploše střelnice, musíte přebíhat před zbraní kolegy, musíte chránit VIP s ostře nabitou zbraní a mnoho dalšího. A samozřejmě to vyžaduje i kvalitní instruktory, kteří umí perfektně ovládat zbraně, mají zkušenosti s vedením tohoto druhu výcviku a  mají i zkušenosti ze  situací, kdy museli sami řešit takové případy v reálném životě.

Pro zájemce, kteří to myslí s ochranou osob vážně, připravila společnost Thor Tactical  střelecký kurz se zaměřením na ochranu osob, kurz kde se můžete naučit i to co vám jinde neumožní.

 

 

Tagy článku