Kuvajt popravil ,,vlastního" prince

Kuvajt popravil ,,vlastního&quote; prince
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: vlajka Kuvajtu
25 / 01 / 2017, 19:00

Kuvajt ve středu popravil oběšením člena královské vládnoucí rodiny Sabahů. Informovala o tom státní tisková agentura KUNA.

Princ Fajsal Abdulláh Džábir Sabah byl předtím soudem uznán vinným z naplánovaní vraždy svého synovce, které se měl dopustit již v roce 2010. Navíc měl vlastnit zbraň bez potřebné licence. .

Kromě příslušníka královské rodiny bylo popraveno dalších šest lidí včetně jedné ženy. Tito obžalovaní r§zné národnosti byli popraveni za vraždu, pokus o vraždu, únos či znásilnění.

Žena filipínské národnosti, která vypomáhala v domácnosti, měla podle soudu zabít dceru svého zaměstnavatele. Filipíny bojovaly do poslední chvíle za udělení milosti, což se však nakonec nepodařilo. 

Že by byl popraven člen vládnoucí dynastie je pro zemi ležící u Perského zálivu velmi neobvyklé. I z toho důvodu, že se jednalo o první popravy od roku 2013.

 

psali jsme:

Bahrajn dal popravit tři šíitské muslimy a spustil lavinu odporu

Afghánistán popravil šest talibánských vzbouřenců

 

Zdroj: reuters.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.