Kuvajt vyšle pozemní vojsko do Jemenu

Kuvajt vyšle pozemní vojsko do Jemenu
Autor fotografie: DVIDSHUB CC BY 2.0|Popisek: Kuvajtští vojáci
30 / 12 / 2015, 09:30

Informovaly o tom místní noviny Al-Qabas v úterý.

Kuvajt se rozhodl vyslat pozemní síly k účasti ve válce v Jemenu proti Íránem podporovaným rebelům tzv Hútíovcům. Podle novin Al-Qabas kuvajtský kabinet schválil vyslání vojáků do Saúdské Arábie, která vede koalici proti rebelům, už počátkem příštího týdne. Zatím nebyly zvěřejněny žádné podrobnosti o velikosti a složení vyslaných sil.

Účast Kuvajtu ve válce v Jemenu byla doposud omezena na letecké údery.

Vojenská intervence v Jemenu je probíhající mezinárodní vojenská intervence, vedená Saúdskou Arábií, proti hútíjskému povstání v Jemenu. Byla zahájena 26. března 2015 a dosud trvá. Saúdskoarabské kódové označení vojenských akcí zní operace Determination Storm.

Intervence je často vnímána jako pokračování mocenského souboje mezi sunnitskou Saúdskou Arábií a šíitským Íránem v oblasti Středního východu.[3]

Zdroj: Defense World, Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.