Kuvajtský imám zveřejnil ,,podrobný návod", jak naložit se zajatými nemuslimy. A nejen to

Kuvajtský imám zveřejnil ,,podrobný návod&quote;, jak naložit se zajatými nemuslimy. A nejen to
Popisek: imám
05 / 06 / 2017, 18:00

Kuvajtský muslimský duchovní Uthman al-Chamís dal ve svém dubnovém kázání návod, jak zacházet se zajatými nemuslimy a vysvětloval pravidla otroctví v islámu.

Vyvolal tím mezinárodní pobouření, protože jeho přednášku pořídila nezisková organizace The Middle East Media Research Institute (MEMRI), která monitoruje média v islámském světě.

Al-Chamís na přednášce mluvil o tom, že muslimský vůdce či imám má v rámci džihádu proti nevěřícím čtyři možnosti, co dělat se zajatými nemuslimy. Může je beztrestně zabít, ale pouze vojáky, ne ženy a děti. Další možností je nemuslima propustit výměnou za výkupné nebo bez něj, a konečně čtvrtou alternativou je nemuslima zotročit, což se týký jak mužů, tak žen. Al-Chamís se také zmínil o ,,sňatkové politice" muslimů a nemuslimů.

Pokud se podle něho nemuslimská otrokyně provdá (což smí jen se souhlasem svého pána), tak její muslimský pán již s ní nesmí mít sex, protože podle islámu může mít muslimský otrokář s nemuslimskou otrokyni sex, pouze pokud je svobodná.

Imám podotkl, že podle Koránu si musí muslim nejprve vzít za ženu muslimku a teprve v případě, že se nemůže oženit s muslimkou, si může vzít za ženu otrokyni.

Sám al-Chamís je zastáncem práva na praktikování otroctví spolu s dalšími radikálními muslimskými kleriky. I dnes je možné podle některých ortodoxních muslimských duchovních praktikovat otroctví a muslimští otrokáři mají právo si sexuálně užívat s nemuslimskými otrokyněmi i bez uzavření sňatku.

 

psali jsme:

Imám v mešitě v britském Cardiffu oslavoval IS, sexuální otroctví i džihád

 

Zdroj: reflex.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.