Kuvajtský islámský kazatel: Zničte Sfingu a pyramidy!

Kuvajtský islámský kazatel: Zničte Sfingu a pyramidy!
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Sfinga a pyramida
10 / 03 / 2015, 09:15

Barbarství, s kterým ničí ISIS starodávné památky je blízké srdci muslimů. Nebo alespoň některých.

Islámský kazatel z Kuvajtu, Ibrahim Al Kandari se domnívá, že nastal čas na zničení památek z doby faraónů, aby tato doba byla vymazána. Jeho volání po ničení památek přichází v době, kdy ozbrojenci ISIS na dobytých územích ničí systematicky památky.

Přesto, že dávné monumenty jsou kulturní památky a ne náboženské, dle islámského fanatika by měly být muslimy zničeny.

„Fakt, že raní muslimové jako následovníci Mohammeda monumenty faraónů nezničili po vstupu na egyptskou půdu neznamená, že to nemají udělat teď,“ řekl Al Kandari.

A není jediným muslimem, který si to myslí. Samozvaný chalífa Abu Bakr al-Baghdadi to vidí jako náboženskou povinnost muslimů, v roce 2012 dokonce jeden z egyptských duchovních vydal fatwu na zničení sfingy a pyramid. Tento člen radikálního hnutí Salafi prohlásil, že už prorok Mohammed zničil modly v Mekce a tedy je záhodno následovat jeho příkladu.

Proti ničení památek ale vystoupili egyptští úředníci a učenci, kteří tvrdí, že tato místa jsou součást kulturního dědictví země.

Že má slavná Sfinga s muslimy špatné zkušenosti ukazuje už její uražený nos.

Jak vypadá zvěrstvo v podobě ničení soch a památek nevyčíslitelné hodnoty muslimskými barbary si můžete prohlédnout zde.

Nyní můžeme být rádi, že muzea Francie, Velké Británie, USA, Německa nebo Ruska tak dlouho odolávala vrácení památek do zemí, kde nyní řádí islamisté. Jinde totiž tyto památky už asi neuvidíme.

Zdroj: RT

Tagy článku