Kvůli pětici unesených Čechů jede do Libanonu Šlachta a náměstek zahraničí

Kvůli pětici unesených Čechů jede do Libanonu Šlachta a náměstek zahraničí
05 / 08 / 2015, 12:45

V červenci byla na syrské hranici na východu Libanonu unesena pětice českých občanů. Do Bejrútu nyní míří česká delegace v čele s šéfem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robertem Šlachtou a náměstkem ministra zahraničí Jakubem Kulhánkem.

Pětice mužů ve věku mezi 25 a 47 lety se pohřešuje od 18. července. U města Kefraya v západní části libanonského údolí Bikáa bylo  nalezeno opuštěné vozidlo místní taxislužby, ve kterém bylo nalezeno pět českých pasů, cennosti a kreditní karty, které  patřily Čechům. Jde o dva novináře jindřichohradecké televize, advokáta, tlumočníka a muže, který má zkušenosti jako armádní zpravodajec a do Libanonu prý jel jako bezpečnostní poradce výpravy. Není vyloučeno, že šlo o teroristický čin. V ČR věc vyšetřuje právě ÚOOZ a cílem mise do Bejrútu má být vzájemné předání informací a také příprava na návštěvu ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, který se věcí hodlá osobně zabývat.

Česká republika před cestami do Libanonu varuje od října loňského roku, a to z důvodu zvýšeného bezpečnostního rizika. Mimo jiné zmiňuje severní část údolí Bikáa a oblasti bezprostředně přiléhající k hranicím se Sýrií.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace