Kvůli teroristické hrozbě přerušen rockový festival v Německu. Přes 80 000 lidí bylo z místa evakuováno

Kvůli teroristické hrozbě přerušen rockový festival v Německu. Přes 80 000 lidí bylo z místa evakuováno
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: hudební festival
02 / 06 / 2017, 22:45

Kvůli blíže neupřesněné teroristické hrozbě byl dnes večer přerušen rockový festival Rock am Ring v západoněmeckém městě Nürburg, informovala agentura DPA. Policie přikázala organizátorům, aby vyzvali návštěvníky k opuštění plochy, kde se festival koná.

Policie z města Koblenc obdržela informaci o ,,konkrétní hrozbě," napsala bez dalších podrobností agentura AP.

Venkovní festival na svém webu uvedl, že strážci zákona chtějí vyklidit prostor, aby ho mohli prozkoumat. Návštěvníci proto mají v klidu opouštět místo konání akce.

Na několikadenní akci jsou desítky tisíc hudebních fanoušků, přesné číslo ale nebylo zveřejněno. Na konci víkendu se podle AP očekávala účast až 90 000.

Výroční třídenní festival dnes začínal a zahrát se chystala známá německá kapela Rammstein, která v neděli vystoupila v Praze. Skupina však už kvůli poplachu nestihla na festivalu v Nürburgu vystoupit.

Organizátoři akce doufají, že v sobotu bude možné v hudebních produkcích pokračovat.

 

 

Zdroj: rt.com, ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.