Kyberútok islámského státu vyřadil z provozu francouzskou televizi TV5Monde

Kyberútok islámského státu vyřadil z provozu francouzskou televizi TV5Monde
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
09 / 04 / 2015, 07:45

Mezinárodní televizní vysílání stanice TV5Monde napadli včera večer hackeři z islámského státu.

Televize od 22:00 SELČ nevysílala na žádném z kanálů, útok postihl i webové stránky a sociální sítě. Vzhledem k rozsáhlému poškození systémů bude dosažení plné funkčnosti trvat „hodiny, ne-li dny”, řekl agentuře AFP generální ředitel stanice Yves Bigot.

Na Facebook umístili hackeři údajné průkazy totožnosti a životopisy příbuzných francouzských vojáků, kteří se podílejí na operacích proti IS. 

Hnutí Anonymous zahájilo letos v lednu ohlášenou "kybernetickou válku proti terorismu".

„Vojáci Francie, držte se stranou islámského státu! Máte šanci zachránit své rodiny, využijte ji,” napsali piráti na Facebooku TV5Monde. Ve jménu Alláha vede „kyberchalífát” svůj „kyberdžihád” proti nepřátelům IS. 

Hackeři rovněž obvinili francouzského prezidenta Françoise Hollanda, že spáchal „neomluvitelnou chybu”, když vede „válku, která je k ničemu” (zdroj: novinky.cz)

Americká vláda se také obává podobných útoků hackerů a proto už v únoru oznámila vznik nové agentury CTIIC (Cyber Threat Intelligence Integration Center) na boj proti kybernetickým útoků cílených na americké soukromé společnosti i vládní organizace.

 

Tagy článku