Kyberútok na ruskou kritickou infrastrukturu se povedl - vlaky do Číny stojí

Kyberútok na ruskou kritickou infrastrukturu se povedl - vlaky do Číny stojí
Autor fotografie: Pixabay
28 / 06 / 2022, 10:00

Hackerská skupina Anonymous o sobě dala opět hlasitě vědět. Tentokrát se jí podařilo zastavit vlaky mezi Ruskem a Čínou.

Známá hackerská skupina Anonymous na sebe opět veřejně upozornila. Tentokrát tým na Twitteru oznámil, že se v rámci zvláštní operace zmocnil transformátoru v jedné ruské oblasti, čímž narušil železniční spojení mezi Ruskem a Čínou. Transformátor řídí železniční dopravu přes řeku Onon. Vlaky mezi oběma zeměmi tak stály.

Skupina o svých činech informuje zpravidla na sociálních sítích a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Anonymous má kromě jiného spadeno na Rusko, proti němuž vede v podstatě trvalou kyberválku.

V březnu tohoto roku se hackerům podařilo napadnout počítačové systémy ruského cenzurního úřadu Roskomnadzor. Materiál o kapacitě přes 800 GB, jež obsahoval několik set tisíc souborů, které měly být utajené, si tak mohl stáhnout a prohlédnout v podstatě kdokoliv. Hackeři ze skupiny Anonymous pak provádějí další útoky na ruské státní instituce či paralyzují tamní servery.

Anonymous se nechal již dříve slyšet, že dokud bude Rusko nadále utlačovat, další útoky budou následovat.Zdroj: Twitter, fonetech.cz

Tagy článku