Kyjev: Rusové na nás chystají letectvo!

Kyjev: Rusové na nás chystají letectvo!
Autor fotografie: Video news|Popisek: Kyjev: Rusové na nás chystají letectvo!
26 / 01 / 2015, 19:45

26.1.2015 / Na tiskové konferenci Vladimir Polevoj, představitel štábu prokyjevských sil, oznámil, že Rusko posiluje své válečné letectvo u hranic Ukrajiny (zdroj: Ukrajinská pravda).

Již dříve Ukrajina vyjádřila obavy, že formální vznik letectva Luhanské lidové republiky znamená záminku pro Rusko, aby zahájilo bombardování ukrajinských vojsk pod rouškou leteckých sil separatistů.

16. ledna byl oznámen oficiální vznik letectva separatistů, které disponuje dvěma ukořistěnými letouny L-29 a Su-25. Na ruském letišti Řatkoje se dle slov ukrajinského mluvčího soustředilo již 50 bojových vrtulníků.

Kyjevský štáb dále uvádí, že na letišti v blízkém k ukrajinským hranicím ruském Rostovu na Donu přistává cela řada vojenských transportních letounů Il-76 s „neznámým nákladem“.

Moskva popírá jakékoliv vojenské angažmá v konfliktu na východní Ukrajině, oproti tomu Ukrajina a západ dlouhodobě obviňují Kreml z vojenské intervence na Ukrajině. Ruský ministr zahraničí na to v rámci své právě proběhlé výroční tiskové konference reagoval tím, že doposud nebyl předložen ze strany  Ukrajiny a západu jediný důkaz o ruském angažmá a mají-li oponenti ruské politiky na Ukrajině takové důkazy, pak je mají ukázat světové veřejnosti k posouzení.

Ruská státní zpravodajská televize aktivně propaguje kroky separatistů vůči Kyjevské vládě a v souvislosti s oficiálním vznikem jejích letectva odvysílala řadu reportáží, na nichž jsou vidět i bojové stroje. Zde je jedna z nich (zdroj: YouTube, ????? ?????)

Již na konci srpna se přitom na internetu objevilo video nasazení Su-25 separatistů proti prokyjevským jednotkám (zdroj: YouTube, Video news)

Stejný typ stroje přitom útočil na ukrajinské straně na sídlo separatistické vlády v samotném Luhansku (zdroj: YouTube, OrangePort World)

A záznam příslušného zásahu je zde (zdroj: YouTube, ??????? ???????)

Představitelé Kyjeva však popírají, že by tento výbuch, jehož obětí se stálo i několik desítek civilistů, způsobily rakety ukrajinského Su-25. Údajně se naopak jednalo o neúspěšný pokus separatistů tento Su-25 sestřelit.

Každopádně stroje Su-25 – ostatně jako i většina ostatní tamní letecké techniky – se od rozpadu SSSR nedočkaly žádné výrazné modernizace, v důsledku čehož se již separatistům podařilo sestřelit 5 proudových letounů Su-25 a jeden poškodili. Kromě toho byly sestřeleny 2 Su-24, 2 Mig-29, 1 An-30B a dokonce i jeden velký dopravní Il-76. Kromě toho bylo sestřeleno a poškozeno 13 ukrajinských vojenských vrtulníků a jeden bezpilotní letoun.

Zde je video němž můžete vidět trosky sestřeleného ukrajinského Su-25 (zdroj: YouTube, //Accidents news)

Zde je video zásahu průzkumného An-30B (zdroj: YouTube, NEF Acura)

Toto jsou děsivé záběry toho, jak jde letoun k zemi (zdroj: YouTube, ??????? | ??????? ???????)

A toto je záznam komunikace pilotů An-30B před a po zásahu raketou (zdroj: YouTube, ????? ??????)

5 z 8 členů posádky zahynulo. V ukrajinských médiích se spekuluje, že ke sestřelení došlo pomoci nejnovějšího ruského protivzdušného systému Verba, který byl přijat do ruské výzbroje až v roce 2014. Jedná se o nepotvrzenou informaci. Zde tento přenosný systém můžete vidět i s jeho základními charakteristikami (zdroj: YouTube, hindu judaic)

Psali jsme také:

Putin: desertujete z ukrajinské armády? Skryjte se v Rusku!

Rusové právě prorazili do ulic Mariupolu!

Lídr proruských separatistů: zajatce již brát nebudeme

Válka! Lídr Doněcké lidové republiky vyhlásil ruskou ofenzivu

Právě vypukly vzájemné boje mezi proruskými separatisty

Ukrajinci nasadili v boji úplně všechno!

Přiznání bývalého vůdce: proruské separatisty podporuje ruská vláda!

Diletantský podvrh v mediální válce mezi Ruskem a Západem

Další důkaz, že ruské vedení lže o svých vojenských operacích

Sto střetů letadel Ruska a NATO na hranici Evropy

Na Ukrajině začala skutečná válka!

Působnost privátních bezpečnostních firem na Ukrajině – „záhada“ rusko-ukrajinského konfliktu

Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!

 

Tagy článku