Kyjev zřídil hranici se separatisty, ti prý dobyli klíčové Logvinovo

Kyjev zřídil hranici se separatisty, ti prý dobyli klíčové Logvinovo
09 / 02 / 2015, 14:30

Separatisté v Doněcké a Luhanské oblasti a Rusové na Krymu jsou tam na dlouho, to dnes de facto uznal Kyjev. Vláda v Kyjevě právě zřídila pohraniční kontrolu na frontě se separatisty a na hranici s poloostrovem Krym. Má to zvýšit úroveň národní bezpečnosti Ukrajiny, informuje portál newsru.ua.

Kyjevu se na frontě s proruskými separatisty nadále nedaří. Ruská tisková agentura Interfax dnes informuje o tom, že separatisté dobyli klíčové Logvinovo. Jedná se o obec v těsné blízkosti silnice mezi Debalcevem a Artemovskem, jediné zbývající spojnice ukrajinských sil, kterým tak hrozí úplné obklíčení v Debalcevu. Již dříve byl pohyb Ukrajinců po této klíčové silnici znesnadněn dělostřeleckou palbou separatistů, jejichž pozice se nacházely po obou stranách cesty. O přetnutí ukrajinské spojnice informuje štáb separatistů v Doněcku.

Mezitím dle ruského portálu Lenta.ru velitel prokyjevského praporu Dněpr Semenčenko prohlásil: „V tuto chvíli prokyjevské síly a náš prapor odráží útoky separatistů na silnici a odráží nepřátelskou pěchotu a obrněnou techniku.“ Zde je reportáž ruské zpravodajské televize LifeNews o uzavření obklíčení Ukrajinců u Debalceva:

Toto jsou čerstvé záběry bojů v okolí Debalceva:                                                                   

Psali jsme také:

Rusko povolává zálohy. To je reakce na aktivity NATO a USA

Kompletní přehled bojů na Ukrajině za týden: popis, mapy, videa 

Rusové: Obama chystá světovou válku. Máme právo použit jaderné zbraně jako první

Drsná výměna názorů mezi separatistou a ukrajinským vojákem 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace