Lanny Davis: Čína není nepřítelem pro svět, je ekonomickým soupeřem

Lanny Davis: Čína není nepřítelem pro svět, je ekonomickým soupeřem
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Steve Bannon a Lanny Davis
07 / 06 / 2018, 16:30

V zajímavé debatě mezi bývalým poradcem Bílého domu, lobbistou a právníkem Lannym Davisem a bývalým konzervativním hlavním poradcem Donalda Trumpa pro strategické otázky Stevem Bannonem, která proběhla na Žofíně, se oba názoroví soupeři neshodli takřka v ničem. To samé platí i roli Číny v současném světě.

Právě v Číně vidí Bannon i současný prezident USA Donald Trump jednoho z úhlavních nepřátel na rozdíl od Davise, který Čínu hodnotí jako významného ekonomického konkurenta a hráče, s nímž je nutno v některých stěžejních ekonomických otázkách spolupracovat. 

Davis v debatě zdůraznil, že Čína je pro západ konkurencí. USA tak musí soutěžit ekonomicky s Čínou lépe než dnes. Zároveň Davis Čínu hodnotí jako významného ekonomického konkurenta a hráče, s nímž je však možné v některých stěžejních ekonomických otázkách spolupracovat.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace