,,Laskavý vrah“ Nielsen: Miloval všechny své oběti, s některými žil dlouho po jejich smrti. Kusy těla té poslední ucpal potrubí

,,Laskavý vrah“ Nielsen: Miloval všechny své oběti, s některými žil dlouho po jejich smrti. Kusy těla té poslední ucpal potrubí
Popisek: Dennis Nilsen
18 / 05 / 2018, 16:00

V britské věznici Sutton zemřel 12. května 2018 přirozenou smrtí sériový vrah Dennis Nilsen, přezdívaný „Monstrum z Muswell Hillu“ nebo „Laskavý vrah“.

V letech 1978 – 1983 zabil v Londýně nejméně dvanáct lidí. Původně se přiznal k patnácti vraždám. Své oběti znásilňoval zaživa i po smrti, některé částečně snědl. Odsouzen byl v roce 1983.

Její životní cestu podle psychologů zásadně ovlivnily dva zážitky. Nejprve to byla smrt jeho milovaného dědečka, námořníka a poslední pohled na jeho otevřenou rakev. Pak blízkost smrti, když se skoro utopil v moři.

psali jsme: VIDEO: Svatá žena střílela na svatbě do lidí, požaduje sterilizaci muslimů a sochu pro vraha Gándhího

Nielsenův otec byl voják a on se vydal v jeho stopách. Nakonec ho však šoupli do vojenské kuchyně, kde vařil pro celý regiment. Tam se naučil práci s masem. Později se stal londýnským policistou.

Jeho první obětí byl teprve 14letý Stephen Holmes. Nielsen ho pozval na Silvestra k sobě domů, kde se opili. Ráno se Nielsen probudil jako první. Podle jeho výpovědi pozoroval spícího Holmese, a dostal strach, že až se probudí, tak ho opustí. Tak se rozhodl, že do nového roku vstoupí spolu, ať Holmes chce, nebo nechce.

Zabil ho stejný způsobem jako všechny své následující oběti. Škrtil ho tak (zde kravatou), až ztratil vědomí. Pak ho utopil ve vaně. S mrtvým milencem žil několik týdnů, pak ho naporcoval, naložil do hrnců, částečně snědl, nebo spláchl do záchodu a zbytek zatloukl pod podlahu. Těla se zbavil až o osm měsíců později (!) když na zahradě za domem postavil ohniště a to, co zbylo z Holmese, spálil.

psali jsme: Údajný vrah, dobrovolný hasič Robert Fisher stále uniká. FBI tvrdí, že to nebyla jeho žena Mary, kdo zabil dvě děti a zapálil dům

Krátce na to, se opil v baru se studentem z Kanady. Uškrtil ho u sebe doma šňůrou od sluchátek. Pak ho pro jistotu naložil pod vodu do vany, vzal do náruče a několik hodin s ním sledoval televizi. Přitom popíjel rum. Když se začal Kanaďan po několika dnech rozkládat, Nielsen ho rozřezal, něco povařil, spláchl do záchodu, a co zbylo, dal pod podlahu. Po několika týdnech zbytky vyndal a spálil na ohništi.

Třetí obětí byl také student, prý nejhezčí, jakého kdy Nielsen viděn. Uškrtil ho u sebe na posteli, a když student omdlel, utopil ho ve vaně. Pak si k němu vlezl a dlouho tam tak spolu leželi. Mrtvolu pak posadil do kuchyně do křesla, později přenesl zpátky do ložnice. Tam ho prý čtyři dny zahrnoval polibky a lichotkami, než ho strčil pod podlahu.

psali jsme: Útěk z Alcatrazu: Policie zachytila tajemný dopis matce bratrů Anglinů. „Tvůj syn Clarence zemřel, mami,“ píše John Anglin, zřejmě poslední přeživší z uprchlíků

Podobným způsobem Nielsen zabil své další oběti a také s nimi podobně naložil. V únoru 1983 si začali sousedé stěžovat na ucpané potrubí. Ke stížnostem se připal i Nielsen. Když dělníci potrubí rozkopali, našli v něm lidské kosti a kusy masa z Nielsenovy poslední oběti. Bylo jasné, z jakého bytu byly do potrubí vhozeny.

„Důsledkem mé existence byly sny, jejichž důsledkem byla smrt,“ řekl Nielsen při soudním procesu. Média mu dala přezdívku „laskavý vrah“, protože se sám domníval, že s oběťmi zacházel laskavě, jako s milovanými bytostmi.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace