Lavrov hrozí odvetou za rozšiřování NATO na východ

Lavrov hrozí odvetou za rozšiřování NATO na východ
Autor fotografie: Pavel Kazachkov (CC BY-ND 2.0)|Popisek: Ruská armáda
06 / 06 / 2016, 15:15

Moskva 6. června (ČTK) - Moskva znovu potvrdila obavy z rozšíření NATO na východ a pohrozila odvetou. Ministr zahraničí Sergej Lavrov v Moskvě prohlásil, že Rusko přijme "náležité kroky", aby zajistilo svou bezpečnost. Ruští sousedi to prý jistě pochopí.

"Neskrýváme svůj negativní postoj k posouvání vojenské infrastruktury NATO k našim hranicím a k zatahování nových států do vojenských aktivit tohoto bloku," řekl Lavrov na tiskové konferenci se svým finským partnerem Timem Soinim.

Aliance chce na červencovém summitu ve Varšavě schválit plán posílení svého východního křídla. Stav se má podle předběžných informací zvýšit o několik praporů složených z vojáků různých aliančních států ve východní části NATO, včetně Polska a tří pobaltských států. Ruské zdroje nedávno oznámily, že Moskva na tyto kroky odpoví přesunem dvou brigád z Uralu a Povolží na západ země.

"Budeme uplatňovat svrchované právo Ruska zajistit vlastní bezpečnost opatřeními, která budou úměrná aktuálním rizikům. Jsem si jist, že naši sousedi to pochopí," prohlásil dnes Lavrov.

Tagy článku