Lavrov hrozí odvetou za rozšiřování NATO na východ

Lavrov hrozí odvetou za rozšiřování NATO na východ
Autor fotografie: Pavel Kazachkov (CC BY-ND 2.0)|Popisek: Ruská armáda
06 / 06 / 2016, 15:15

Moskva 6. června (ČTK) - Moskva znovu potvrdila obavy z rozšíření NATO na východ a pohrozila odvetou. Ministr zahraničí Sergej Lavrov v Moskvě prohlásil, že Rusko přijme "náležité kroky", aby zajistilo svou bezpečnost. Ruští sousedi to prý jistě pochopí.

"Neskrýváme svůj negativní postoj k posouvání vojenské infrastruktury NATO k našim hranicím a k zatahování nových států do vojenských aktivit tohoto bloku," řekl Lavrov na tiskové konferenci se svým finským partnerem Timem Soinim.

Aliance chce na červencovém summitu ve Varšavě schválit plán posílení svého východního křídla. Stav se má podle předběžných informací zvýšit o několik praporů složených z vojáků různých aliančních států ve východní části NATO, včetně Polska a tří pobaltských států. Ruské zdroje nedávno oznámily, že Moskva na tyto kroky odpoví přesunem dvou brigád z Uralu a Povolží na západ země.

"Budeme uplatňovat svrchované právo Ruska zajistit vlastní bezpečnost opatřeními, která budou úměrná aktuálním rizikům. Jsem si jist, že naši sousedi to pochopí," prohlásil dnes Lavrov.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace