Le Penová: Když mě zvolíte, uspořádám do šesti měsíců referendum o vystoupení Francie z EU

Le Penová: Když mě zvolíte, uspořádám do šesti měsíců referendum o vystoupení Francie z EU
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Marine Le Penová
15 / 04 / 2017, 07:30

Marine Le Penová slíbila v případě svého vítězství v prezidentských volbách rychlé vypsání referenda.

Vůdkyně Národní fronty Marine Le Penová se zavázala na jednom ze svých předvolebních mítinků, že pokud bude zvolena příští prezidentkou, uspořádá do šesti měsíců referendum, které by rozhodlo o setrvání Francie v EU, či jejím opuštění.

Le Penová je známou kritičkou EU, když nedávno prohlásila, že ,,stará Evropská unie zemře" a bude nahrazena takovou Evropou, v níž už by rozhodoval suverénní lid. ,,Jak víte, důležitou částí mého projektu je znovu získat naši suverenitu a osvobodit se od antidemokratických pravidel Evropské unie," prohlásila na mítinku Le Penová. ,,Dám vám šest měsíců jednání (od prezidentské volby), na jejichž konci sami rozhodnete v referendu, jestli patříme k EU či nikoliv," deklarovala lídryně Národní fronty.

související: Prezidentský kandidát Macron o Le Penové: Jste stranou nenávisti!

Kandidátka na příštího prezidenta zveřejnila zároveň na svých internetovýh stránkách desetibodový program, který chce zrealizovat, pokud se stane příětí hlavou státu. Jeden z bodů obsahuje i okamžité pozastavení Schengenských dohod a obnovu západoevropských hranic. ,,Schengen" se stal v poslední době terčem kritiky ze strany evropských politiků, kteří namítají, že přes ,,volné" hranice proudí do Evropy teroristé.

související: Budu absolutně zděšená, pokud Le Penová vyhraje, řekla bruselská expertka na evropskou integraci

Na volebním shromáždění také Le Penová hovořila o problému multikulturalismu. Podle ní multikulturní společnost vede k ,,multikonfliktnímu společenství." ,,Chtěla bych po každém Francouzovi, aby si uchoval svou svobodu a práva, které jim chtějí islamističtí fundamentalisté odepřít. Multikulturalismus je ,,měkkou" zbraní islamistických fanatiků, kterou používají ,,užiteční idioti" pod pláštíkem tolerance," prohlásila Le Penová.

 

psali jsme:

Marine Le Penová: ,,Stará" Evropská unie zemře a bude nahrazena Evropou suverénních lidí

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace