Le Penová kritizuje Trumpa za to, že změnil názor na NATO

Le Penová kritizuje Trumpa za to, že změnil názor na NATO
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Marine Le Penová
18 / 04 / 2017, 07:30

Marine Le Penová ,,lehce" kritizovala Donalda Trumpa, protože změnil svůj pohled na NATO.

Předsedkyni Národní fronty a jedné z favoritek na vítězství v blížících se francouzských volbách, se nelíbí názorová ,,otočka" amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně fungování NATO. Trump v lednu řekl, že ,,NATO je zastaralé", ale po setkání s jeho generálním tajemníkem Jensem Stoltenbergem prohlásil, že ,,už zastaralé není".

Le Penová v interview pro rádio France Info řekla, že jsou jeho názory v rozporu. ,,Nepochybně je Trump v rozporu se závazky, které si dříve stanovil," prohlásila Le Penová. Mezi klíčové politické priority vůdkyně Národní fronty totiž patří vystoupení z této organizace, pokud vyhraje v blížících se prezidentských volbách.

související: Le Penová: Vystupme z NATO, už neplní svůj účel

Le Penová ,,absolutně" neví, zda za Trumpovou změnou názoru na NATO stojí jeho strana (Republikáni) a znovu v rozhovoru připomněla, že je názorově konzistentní.

,,Fakt, že americká byrokracie nese část rozhodnutí Donalda Trumpa, může být vysvětlení (změny názorů Donalda Trumpa na NATO), ale já jsem kandidátkou, která brání svrchovanost politiky nad administrativou, byrokracií, ekonomikou, takže si myslím, že to to musí být vždy politika, která rozhoduje," odpvoěděla Le Penová na otázku, zda by se ,,popřela" v případě vítězství v prezidentských volbách.

 

psali jsme:

Republikáni kritizují Trumpovy výroky o fungování NATO

 

Zdroj: bloomberg.com

Tagy článku