Le Penová kritizuje Trumpa za to, že změnil názor na NATO

Le Penová kritizuje Trumpa za to, že změnil názor na NATO
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Marine Le Penová
18 / 04 / 2017, 07:30

Marine Le Penová ,,lehce" kritizovala Donalda Trumpa, protože změnil svůj pohled na NATO.

Předsedkyni Národní fronty a jedné z favoritek na vítězství v blížících se francouzských volbách, se nelíbí názorová ,,otočka" amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně fungování NATO. Trump v lednu řekl, že ,,NATO je zastaralé", ale po setkání s jeho generálním tajemníkem Jensem Stoltenbergem prohlásil, že ,,už zastaralé není".

Le Penová v interview pro rádio France Info řekla, že jsou jeho názory v rozporu. ,,Nepochybně je Trump v rozporu se závazky, které si dříve stanovil," prohlásila Le Penová. Mezi klíčové politické priority vůdkyně Národní fronty totiž patří vystoupení z této organizace, pokud vyhraje v blížících se prezidentských volbách.

související: Le Penová: Vystupme z NATO, už neplní svůj účel

Le Penová ,,absolutně" neví, zda za Trumpovou změnou názoru na NATO stojí jeho strana (Republikáni) a znovu v rozhovoru připomněla, že je názorově konzistentní.

,,Fakt, že americká byrokracie nese část rozhodnutí Donalda Trumpa, může být vysvětlení (změny názorů Donalda Trumpa na NATO), ale já jsem kandidátkou, která brání svrchovanost politiky nad administrativou, byrokracií, ekonomikou, takže si myslím, že to to musí být vždy politika, která rozhoduje," odpvoěděla Le Penová na otázku, zda by se ,,popřela" v případě vítězství v prezidentských volbách.

 

psali jsme:

Republikáni kritizují Trumpovy výroky o fungování NATO

 

Zdroj: bloomberg.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace