Le Penová: Pokud se stanu prezidentkou, vyhlásím referendum o odchodu Francie z EU

Le Penová: Pokud se stanu prezidentkou, vyhlásím referendum o odchodu Francie z EU
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Global Panorama|Popisek: Marine Le Pen, Leader of the French National Front
04 / 09 / 2016, 14:00

Kandidátka na francouzského prezidenta Marine Le Penová v sobotu na mítinku ve vesnici Brachay prohlásila, že v případě zvolení prezidentkou vyhlásí referendum o setrvání, či vystoupení Francie z EU.

Předsedkyně Národní fronty před zraky asi 700 svých příznivců znovu zopakovala klíčový požadavek, který již zmínila v létě. Sama je příznivkyní tzv. Frexitu, tedy odchodu Francie ze struktur EU. Povzbuzena červnovým britským brexitem na mítinku řekla, že Francie může být znovu ,,svobodným, hrdým a nezávislým národem".

Z dalších požadavků, které na předvolebním shromáždění zmínila, je zákaz muslimských plavek - burkin. Považuje za správné, že došlo k zákazu burkin ve zhruba třiceti francouzských pobřežních letoviscích, protože zákaz burkin posiluje a zdůrazňuje ,,národní identitu".

Prezidentské volby se uskuteční již v příštím roce v dubnu a kromě Le Penové bude kandidovat šéf strany Republikánů Nicolas Sarkozy, odstoupivší ministr hospodářství Emmanuel Macron či bývalý premiér Alain Juppé, kterému se zatím dávají největší šance na úspěch.

Poslední průzkumy dávají Le Penové rovněž solidní šance. Le Penová by podle nich v prvním kole prezidentských voleb získala zhruba 28-31% hlasů.

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Global Panorama

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.