Le Penová stále vede v průzkumech prezidentské volby

Le Penová stále vede v průzkumech prezidentské volby
Autor: Flickr.com|Popisek: Marine Le Penová
23 / 01 / 2017, 10:00

Předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová se drží v čele průzkumu, který hodnotí šance jednotlivých prezidentských kandidátů.

Výsledky jsou ale znovu velmi těsné. Podle agentury Ipsos Sopra Steria má Le Penová v současné chvíli 25 - 26% podpory, zatímco pravicový kandidát Francois Fillon se pohybuje mezi 23 - 25%.

Do druhého kola by tak měli bezpečně postoupit oba. Ve druhém kole prezidentské volby je však považován za favorita právě Fillon. Jak ale Ipsos Sopra Steria připomíná, i v případě Fillona se jeho popularita pohybuje ve ,,vlnách". Oproti předchozím průzkumům ztratil zhruba 4% podpory, což naopak může pomoci Le Penové.

Nepředpokládá se, že do volby výrazně promluví levicoví, respektive socialističtí kandidáti, jako je například Manuel Valls. Jeho podpora se pohybuje okolo 10%. Otazník naopak visí nad populárním Emmanuelem Macronem, který se pohybuje v nejnovějším průzkumu těsně pod 20% a má ještě ,,růstový" potenciál.

 

psali jsme:

Prezidentská kampaň Le Penové ohrožena, banky podle ní nechtějí její straně půjčit peníze z politických důvodů

Francouzský tisk se bojí "prezidentky" Marine Le Pen

 

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace