Le Penová: Vystupme z NATO, už neplní svůj účel

Le Penová: Vystupme z NATO, už neplní svůj účel
Autor fotografie: flickr.com Marine Le Penová|Popisek: Marine Le Penová
31 / 03 / 2017, 12:00

Předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová v rozhovoru pro BBC prohlásila, že NATO se přežilo.

Marine Le Penová se domnívá, že NATO je ve stávající podobě zastaralé a ,,přežilé". Proto by měla Francie z něj vystoupit. Souhlasí v určitém ohledu i s názorem Donalda Trumpa, který se proti NATO kriticky vymezuje.

Den před svou inaugurací Trump ostře kritizoval NATO, že nedokáže dostatečně reagovat na zvyšující se hrozbu mezinárodního teroru. A pak za to, že evropští členové nepřispívají do ,,společné kasy" dostatečnými finančními prostředky.

 ,,Souhlasím s Donaldem Trumpem , který říká, že NATO je zastaralé, protože bylo vytvořeno k boji s bývalým Sovětským svazem," prohlásila Le Penová. ,,Dnes již Sovětský svaz neexistuje, vím, že je to pro někoho nepohodlné, ale už prostě není," pokračovala vůdkyně Národní fronty.

Podle Le Penové dnešní Rusko si nezaslouží, aby se s ním jednalo s předsudky, které mnoho států vůči němu má. Francouzská politička zmínila, že to není Rusko, které vede různé dehonestující kampaně proti evropským státům či USA. Podle ní je jí právě blízká politika, kterou realizuje Vladimir Putin i Donald Trump

 

psali jsme:

Pokud jiní nepřispějí, utlumí USA závazky v NATO, varoval Mattis

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku