Le Penová: Vystupme z NATO, už neplní svůj účel

Le Penová: Vystupme z NATO, už neplní svůj účel
Autor: flickr.com Marine Le Penová|Popisek: Marine Le Penová
31 / 03 / 2017, 12:00

Předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová v rozhovoru pro BBC prohlásila, že NATO se přežilo.

Marine Le Penová se domnívá, že NATO je ve stávající podobě zastaralé a ,,přežilé". Proto by měla Francie z něj vystoupit. Souhlasí v určitém ohledu i s názorem Donalda Trumpa, který se proti NATO kriticky vymezuje.

Den před svou inaugurací Trump ostře kritizoval NATO, že nedokáže dostatečně reagovat na zvyšující se hrozbu mezinárodního teroru. A pak za to, že evropští členové nepřispívají do ,,společné kasy" dostatečnými finančními prostředky.

 ,,Souhlasím s Donaldem Trumpem , který říká, že NATO je zastaralé, protože bylo vytvořeno k boji s bývalým Sovětským svazem," prohlásila Le Penová. ,,Dnes již Sovětský svaz neexistuje, vím, že je to pro někoho nepohodlné, ale už prostě není," pokračovala vůdkyně Národní fronty.

Podle Le Penové dnešní Rusko si nezaslouží, aby se s ním jednalo s předsudky, které mnoho států vůči němu má. Francouzská politička zmínila, že to není Rusko, které vede různé dehonestující kampaně proti evropským státům či USA. Podle ní je jí právě blízká politika, kterou realizuje Vladimir Putin i Donald Trump

 

psali jsme:

Pokud jiní nepřispějí, utlumí USA závazky v NATO, varoval Mattis

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace