Legenda mezi sporťáky, která Vás vtlačí do sedačky

Legenda mezi sporťáky, která Vás vtlačí do sedačky
Popisek: Porsche Targa 911
27 / 12 / 2017, 18:00

Vytáhnout z šestiválce 430 řehtajících koní, které vás zaručeně vtlačí do sedačky i po lehkém sešlápnutí pedálu, to už chce trochu umění konstruktérů. Těm, kteří navrhovali Porsche Targa 911, se um rozhodně upřít nedá.

Modely 911 byly upraveny soukromými týmy a samotnou továrnou pro závodění, shromažďování a další formy automobilové soutěže. Patří mezi nejúspěšnější soutěžní vozy.

Porsche je ikona, legenda mezi sporťáky a snad málokterý kluk po něm netoužil. Svůj dětský sen si v dospělosti splnily i takové ikony jako hollywoodský herec James Dean nebo hvězda série Rychle a zběsile Paul Walker. Dílem osudu odešli oba tito velikáni ze světa předčasně, když svoje Porsche ve vysoké rychlosti nezvládli.  

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: Darja Černá

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.