Vidle na islamisty: Legendární bojovník Abu Azrael doplnil výzbroj

Vidle na islamisty: Legendární bojovník Abu Azrael doplnil výzbroj
Autor fotografie: Twitter|Popisek: Abu Azrael a jeho nová výzbroj
30 / 11 / 2016, 09:00

Známý irácký bojovník přezdívaný "anděl smrti" má podle posledních fotografií na Twitteru na islámské teroristy novou zbraň...

Abu Azrael známý svým používáním poněkud netradičních zbraní, jako je sekera nebo meč, byl zachycen na nových snímcích vyzbrojený lehkým kulometem M249 a s obrovskými videlmi na zádech. Pro bojovníky samozvaného Islámského státu musí být nyní jeho silueta pravým příslibem pekla.

Abu Azrael

Psali jsme: Irácká "žena v domácnosti" vaří hlavy zabitých bojovníků ISIS

Propaganda stvořila nejen "Džihádistického Johna", ale i jeho protipól - dvoumetrového pořeza s plnovousem, bojujícího tvrdě proti islámskému státu (předtím bojoval v Iráku proti USA).

Psali jsme: Abu Azrael, bojovník ktorý ma na svojom konte už 1 500 bojovníkov IS

Pod pseudonymem Abú Azrael ("otec archanděla smrti") podle některých zpráv zabil už desítky, podle legend dokonce přes 1 500 islámských radikálů. Ve skutečnosti se jedná o Ajúba Fáliha ar-Rubaj’ího, bývalého univerzitního učitele a otce pěti dětí, který byl dříve členem šíitských milicí, který údajně bojoval nedaleko Damašku proti rebelům, kteří se snažili sesadit prezidenta Bašára Asada. 

Zdroj: Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.