Legendární Kalašnikov má izraelskou konkurenci - útočnou pušku TAVOR 7

Legendární Kalašnikov má izraelskou konkurenci - útočnou pušku TAVOR 7
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: útočná puška Tavor
06 / 11 / 2017, 09:00

Legendární AK-47 má konkurenci v podobě útočné pušky Tavor 7 od společnosti Israel Weapon Industries (IWI).

Společnost Israel Weapon Industries (IWI) stojí za novou útočnou puškou Tavor 7. Zbraň kalibru 7.62X51mm má představovat zdatného soupeře pro celosvětově známou útočnou pušku AK-47 Kalašnikov, respektive menší a lehčí zbraně tohoto typu. TAVOR 7 bude brzy k vidění odbornou i laickou veřejností na světových výstavách v Thajsku, Francii či Kolumbii.

psali jsme: (VIDEO) Kalašnikov 21.storočia: Ak-Alpha

Podle šéfa společnosti IWI Shloma Sabaga, TAVOR 7 dává svému majiteli širokou škálu možností, jak s ním operovat v různých situacích. TAVOR 7 je výkonnou zbraní především na malou a střední vzdálenost s vylepšenou palebnou silou. Ta je podle společnosti IWI efektivní a bezpečná navíc vyžadující minimální údržbu.

Zbraň navíc nevyžaduje vůbec složitější manipulaci i co se týče výměny zásobníku, který se nachází za spouští. IWI ke zbrani uvedla, že mezi její další výhody patří také odolnost, spolehlivost a přesnost.

Tělo pušky se vyrobeno z velmi silného modifikovaného polymeru a má kovanou chromovanou hlaveň, aby byla zajištěna větší přesnost a životnost zbraně. Svému majiteli má ,,padnout" pohodlně do obou rukou.

psali jsme: Kalašnikov vyhrál konkurs na nový ruský samopal – bude to AK-12

Útočná puška TAVOR 7 má být k dispozici zájemcům v prvním kvartálu příštího roku. IWI si od TAVORU 7 slibuje, že bude vážnou konkurencí pro AK-74.

 

Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.