Legendární mikrobus Volkswagen Van se představí v nové elektrické verzi

Legendární mikrobus Volkswagen Van se představí v nové elektrické verzi
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Volkswagen van
22 / 08 / 2017, 10:15

Legendární mikrobus bude pohánět elektřina.

Volkswagen oznámil, že jeho slavný mikrobus se dočká nového provedení, a bude jej navíc pohánět elektřina. Elektrický mikrobus má být veřejnosti představen v roce 2022. Předběžná cena zatím nebyla vyčíslena.

I.D. Buzz, jak se nové vozidlo jmenuje, dostane zbrusu nový design, která odpovídá dnešní době. Karoserie bude delší a přední strana kabiny skosená. Tvůrci vozu se budou snažit zachovat prostorný interiér, jímž se vyznačoval i originál.

psali jsme:  SUV od Tesla Motors: Model X

Baterie mikrobusu bude instalována přímo v podvozku, díky čemuž bude mít dlouhý rozvor. Jak prozradili designeři z VW, vozidlo bude ve verzi Cargo vozit také náklad a bude schopné ,,roboticky" řídit na stupni tři.

Pro elektrický pohon se VW rohodl poté, co vypukl emisní skandál automobilky, tzv. Dieselgate, kdy VW vybavovala své dieselové vozy TDI softwarem, který snižoval množství oxidu dusíku během laboratorních testů výfukových plynů, aby automobily mohly splnit. zákonný limit.

psali jsme: Video: co dělá BMW bez řidiče? Driftuje!

Automobilka podle svých slov reaguje tímto projektem na poměrně velkou poptávku veřejnosti. Svůj koncept elektrického mikrobusu představil VW už na autosalonu v Detroitu.

Zdroj: roadandtrack.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.