Legiovlak v areálu NTM na Masarykově nádraží v Praze

Legiovlak v areálu NTM na Masarykově nádraží v Praze
Autor fotografie: ŠJů, Wikimedia Commons [CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], via Wikimedia Commons|Popisek: Interiér Legiovlaku
29 / 07 / 2016, 13:45

Legiovlak – legionářské muzeum na kolejích – bude po celý srpen přístupný v areálu budoucího Železničního muzea NTM, bývalého lokomotivního depa na Masarykově nádraží.

Legiovlak seznamuje návštěvníka ve dvanácti zrekonstruovaných vozech s životem a bojem legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války. Veřejnosti bude k dispozici zdarma. Otevřeno je denně kromě úterý.

Legiovlak, projekt Československé obce legionářské, připomíná 100. výročí boje československých legií za samostatný stát. Souprava historických vagonů projede do roku 2020 celou Českou republiku a zavítá krátce i na Slovensko. V současnosti se Legiovlak skládá z dvanácti zrekonstruovaných vagonů, jakými se desetitisíce čs. legionářů přepravovaly napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále v letech 1918–1920. Průjezd kolem světa domů do Československa si legionáři často museli vynutit tvrdým bojem s bolševiky a vlastní krví.

Obrněný vlak legií

Legiovlak cílí na zájemce o vojenskou i železniční historii, širokou veřejnost, ale také na školní děti a jejich kolektivy, kterým je sto let stará historie poněkud vzdálená, proto jsou připraveny skupinové prohlídky, na které se lze dopředu objednat přes Československou obec legionářskou na e-mailu skoly@legiovlak.cz nebo na tel. 734 315 642 a domluvit si přesný čas.

Expozice Legiovlaku je přístupná zcela zdarma ve všedních dnech od úterý do pátku od 8:00 do 18:00 a o víkendech od 9:00 do 19:00. V pondělí je z provozních důvodů zavřeno.

Komentované prohlídky s průvodcem začínají každý den od 13:00 a opakují se v pravidelných hodinových intervalech.

Další informace najdete na webu www.legiovlak.cz

Zdroj: Tisková zpráva NTM

Tagy článku