"Lenin? Nechte ho spadnout… je to krvavý komunistický idol.“ prohlásil ukrajinský ministr vnitra

&quote;Lenin? Nechte ho spadnout… je to krvavý komunistický idol.“ prohlásil ukrajinský ministr vnitra
Autor fotografie: www.facebook.com/euromaidanpr|Popisek: Euromaidanpr
29 / 09 / 2014, 06:45

Zdroj: BBC News /
Nacionalisté včera v noci strhli sochu Lenina v Charkově, druhém největším městě Ukrajiny. VIDEO

Ministr vnitra Arsen Avakov napsal na facebooku, že policii vydal rozkaz zajistit pouze bezpečnost lidí, "ne modlám".

Několik ukrajinských nacionalistů se sešlo na Náměstí Svobody v centru Charkova už v neděli odpoledne, po svržení sochy jásali. Policie nezasahovala a jeden demostrant byl zraněn.

Podívejte se na video:

Zdroj: BBC News

Charkov unikl násilným nepokojům, které se přehnaly přes Doněck a Luhansk. Proruští demonstranti bránili sochu letos v únoru, kdy byl svržen prezident Viktor Janukovyč.

Gubernátor Igor Baluta podepsal příkaz k odstranění sochy údajně až po jejím svržení. Některá média uvádí, že policie už zahájila vyšetřování.

Charkov je druhé největší město Ukrajiny s téměř 1,5 milionu obyvatel a leží v severovýchodní části země poblíž hranic s Ruskem. 

Psali jsme také:

Ukrajinská fronta: strany stahují děla a zároveň chystají novou ofenzivu

Ukrajinská revoluce po půl roce: vztek, zklamání, bída, smrt a beznaděj

Nové kolo války na Ukrajině přivede do ČR tisíce imigrantů - včetně pravicových extrémistů

Migrace cizinců do ČR: klid před bouří nebo nejsme zemí zaslíbenou?

Návrat volyňských Čechů do vlasti – mediální bublina splaskla

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.