Lenka Klicperová - Turecko a džihád placený z peněz Evropské unie

Lenka Klicperová - Turecko a džihád placený z peněz Evropské unie
Autor: Archiv SM|Popisek: Erdogan
05 / 03 / 2020, 09:45

Na řecko-turecké hranici se tísní tisíce uprchlíků, část z nich sem přivezly autobusy placené tureckou vládou. Erdogan přestal dodržovat úmluvy o zadržování migrantů, za něž inkasuje od EU miliony dolarů.

Za tyto peníze si může dovolit financovat další válku v Sýrii, z níž si chce ukrást další část území - tentokrát Idlib. Tady má velkou podporu tamních radikálních skupin, které podporuje od začátku války. Vrcholem všeho je, že turecký prezident obvinil Řecko z nehumánního chování vůči migrantům. A obviňuje EU, že neplní své sliby a že Turecko se nemůže starat o tolik migrantů. Aby nedošlo k mýlce - na hranici se nepřesouvají uprchlíci z Idlibu, kde se válčí. Ty Erdogan přes hranice nepouští a nechává je ve válkou postižené severní Sýrii.

Na hranici s Řeckem nyní stojí migranti ze všech koutů světa, Afghánistánu, Pákistánu, Íránu, Afriky i Sýrie - ti všichni nalákáni sliby Turecka, že jim nebude bránit v odchodu. Je také dobré připomenout, že na začátku syrské války Erdogan sám syrské uprchlíky do Turecka pozval ve snaze připravit si opozici proti Bašáru Asadovi. Erdogan se neštítí ničeho a bude EU vydírat dál, aby se postavila za jeho mocenské plány a podpořila ho proti Rusku.

Obávám se, že na to EU bude slyšet. Rusko je zaklínadlo a to, že Erdoganovo Turecko otevřeně podporuje džihádistické skupiny jako byl IS a jako jsou nyní radikální skupiny bojující proti Asadovi, to bude vedlejší. Jen do té doby, než zase zjistíme, že máme téměř u hranic EU nový Islámský stát. Je mi smutno, když si představím, kolik životů stálo Kurdy porazit islamisty. A teď se budeme dívat na nový růst džihádu a ještě ho budeme platit z vlastních peněz.

Zdroj: Facebook Lenky Klicperové

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace