Lepší Evropa na obzoru?

Lepší Evropa na obzoru?
Autor: Flickr.com|Popisek: mapa
23 / 02 / 2017, 12:30

KOMENTÁŘ

Marine Le Penová a Geert Wilders. Jedno mají společné. Nazývají věci pravými jmény, bez příkrasy, přetvářky a hlavně politické korektnosti, která Evropě způsobila mimořádnou bolest. Oba nyní dominují volebním průzkumům a mají velmi dobrou šanci se chopit ,,kormidla" ve Francii, respektive Nizozemí.

Příčina jejich popularity je jednoduchá. Byla a je to především přímočarost, s níž šli do politického boje proti mainstreamu v otázce migrační krize, islamismu a s ním souvisejícího terorismu. Varovali před několika lety, že Evropa se dostane do stavu, v jakém je teď - bojácném, neakceschopném, se zbabělými politickými elitami, které nejsou schopni účinně řešit chronickou migrační krizi a s ní spojené důsledky.  

Postoje Le Penové a Wilderse jasně a srozumitelně pojmenovali stav věcí, jaký nyní v Evropě panuje, za což se jim dosavadní vládnoucí politické špičky dopodud vysmívaly. Teď, když jim lidově řečeno teče do bot, a vidí, jak stoupá jejich popularita, tak raději mlčí.

Pokud Wilders s Le Penovou skutečně ve svých zemích zvítězí, nebude to pro Evropu znamenat spásu či instantní záchranu. Bude to znamenat pro Evropu minimálně naději, že migrační krize může být řešena i jinak, než jak to v současné době předvádějí ,,bruselské elity".

psali jsme:

Můj program pro Nizozemí? Důsledná deislamizace společnosti, říká Geert Wilders

Popularita "protiislámské" strany Geerta Wilderse raketově roste. I kvůli soudnímu procesu

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace