Lepší je být ateistou než pokryteckým katolíkem, kritizoval papež

Lepší je být ateistou než pokryteckým katolíkem, kritizoval papež
Autor: Flickr.com|Popisek: papež František
24 / 02 / 2017, 17:00

Papež František se pustil do kritiky katolické církve.

O papežovi se ví, že se nebojí kritizovat i ,,vlastní" církev, jak už to udělal v minulosti několikrát. Výjimku neudělal ani nyní na soukromé mši ve své rezidenci.

,,Je skandální říkat něco a dělat něco jiného. To je dvojí život," prohlásil podle agentury Reuters. A pokračoval v kritickém tónu dále: ,,Jsou tací, kteří říkají: jsem zapálený katolík, vždy chodím na mše. Část z nich by ale měla zároveň říkat: můj život je nekřesťanský, neplatím svým zaměstnancům dostatečné mzdy, vykořisťuji lidi, zabývám se špinavým byznysem, peru peníze a vedu dvojí život."

Čtěte také: Papež František: Není správné ztotožňovat islám s terorismem

Právě tento ,,dvojí život" hodnotí papež jako pokrytecký. Mnoho katolíků se podle Františka tak chová a způsobují sobě i církvi skandály. Podle něho by bylo lepší, kdyby takový člověk byl spíše ateistou bez žádných povinností k víře a ukázal pravou tvář. 

Papež v minulosti otevřeně hovořil o nešvarech v katolické církvi a dělá to dodnes. Veřejně například  odsoudil sexuální zneužívání dětí kněžími a směrem ke svým kardinálům také prohlásil, že se nemají chovat jako ,,princové".

 

psali jsme:

Papež František promluvil k migrantům: Musíte respektovat zákony a kulturu hostitelské země

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace