Letadlo Lufthansy ohrozil při přistávání civilní dron

Letadlo Lufthansy ohrozil při přistávání civilní dron
Autor fotografie: Netopyr, Wikipedia|Popisek: Embraer ERJ-195, ilustrační foto
21 / 07 / 2015, 13:30

Je otázkou času, kdy drony, ať úmyslně nebo neúmyslně, způsobí leteckou katastrofu.

Okamžiky hrůzy zažili piloti i cestující při včerejším letu z Mnichova do Varšavy. Při přistávání na letišti Frédérica Chopina ve výšce 800 metrů nad zemí si pilot všiml, že ve vzdálenosti do 100 metrů letí civilní dron. 

Pilot Embraeru 195 německé společnosti Lufthansa byl v té době asi 3 kilometry od letiště a podle něj hrozila přímá srážka. Letadlo muselo tři minuty před přistáním přerušit manévr. Mluvčí varšavského letiště označil incident za velmi závažný. Policie v současnosti hledá majitele dronu. 

K podobnému incidentu došlo i v loňském roce na londýnském letišti Heathrow. Tehdy ohrozil letadlo neidentifikovaný drone letící v nadmořské výšce 700 m, přímo v letové dráze.

Zdroj:

Foto: autor: Netopyr, pod licencí Creative Commons Attribution 3.0 Unported, wikipedia,  Embraer ERJ-195 shortly after landing at Munich Airport MUC

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace