Letadlu se ve třech kilometrech otevřely dveře

Letadlu se ve třech kilometrech otevřely dveře
Popisek: Při incidentu naštěstí nebyl nikdo zraněn
04 / 01 / 2016, 13:45

Dopravní letadlo jihokorejské nízkonákladové společnosti se muselo i se 163 cestujícími vrátit na letiště po té, co si posádka všimla, že nejsou zavřené dveře.

Pořádný adrenalin si zažili cestující z Filipín do Jižní Koreje. Letadlovou posádku zalarmoval hluk, který vytvářela mezera ve dveřích. Ve chvíli, kdy si nedovřených dveří všimli, byl ale Boeing 737-800 už ve výšce 10 tisíc stop, tedy něco málo přes tři kilometry. Letadlo se proto muselo necelých 40 minut po startu i s vyděšenými 163 lidmi na palubě vrátit na letiště v Cebu na Filipínách.

Let zajišťovala nízkonákladová jihokorejská společnost Jin Air. I když prý nebyl během incidentu nikdo zraněn, někteří lidé si stěžovali, že během návratu trpěli pocitem nevolnosti. Není jasné, zda to způsobila více změna tlaku v kabině, nebo strach z toho sedět v letadle s otevřenými dveřmi během letu. Společnost každopádně poskytla svým pasažérům odškodnění ve výši 84 dolarů. 

Zatím není jasné, co způsobilo otevření či nedovření dveří. Jihokorejské ministerstvo dopravy ale plánuje tento měsíc bezpečnostní kontrolu šesti nízkonákladových společností, včetně Jin Air.

Zdroj: CNN

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace