Letadlu se ve třech kilometrech otevřely dveře

Letadlu se ve třech kilometrech otevřely dveře
Popisek: Při incidentu naštěstí nebyl nikdo zraněn
04 / 01 / 2016, 13:45

Dopravní letadlo jihokorejské nízkonákladové společnosti se muselo i se 163 cestujícími vrátit na letiště po té, co si posádka všimla, že nejsou zavřené dveře.

Pořádný adrenalin si zažili cestující z Filipín do Jižní Koreje. Letadlovou posádku zalarmoval hluk, který vytvářela mezera ve dveřích. Ve chvíli, kdy si nedovřených dveří všimli, byl ale Boeing 737-800 už ve výšce 10 tisíc stop, tedy něco málo přes tři kilometry. Letadlo se proto muselo necelých 40 minut po startu i s vyděšenými 163 lidmi na palubě vrátit na letiště v Cebu na Filipínách.

Let zajišťovala nízkonákladová jihokorejská společnost Jin Air. I když prý nebyl během incidentu nikdo zraněn, někteří lidé si stěžovali, že během návratu trpěli pocitem nevolnosti. Není jasné, zda to způsobila více změna tlaku v kabině, nebo strach z toho sedět v letadle s otevřenými dveřmi během letu. Společnost každopádně poskytla svým pasažérům odškodnění ve výši 84 dolarů. 

Zatím není jasné, co způsobilo otevření či nedovření dveří. Jihokorejské ministerstvo dopravy ale plánuje tento měsíc bezpečnostní kontrolu šesti nízkonákladových společností, včetně Jin Air.

Zdroj: CNN

 

 

Tagy článku