Létající auto podporované Toyotou chce zažehnout plamen při olympijských hrách v roce 2020

Létající auto podporované Toyotou chce zažehnout plamen při olympijských hrách v roce 2020
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: létající auto
09 / 06 / 2017, 14:00

Projekt létajícího auto nabývá reálných obrysů.

Minulý týden ukázaly létající vozidlo inženýři ze skupiny Cartivator, kteří jsou podporováni Toyotou. Projektanti, jež svůj létající stroj nazvali Skydrive, vyvíjejí od roku 2014 auto, které je schopné vzlétnout, i za pomoci tzv. crowdfundingu (projekt, který je spolufinancován veřejností).

Šéf Cartivatoru Tsubasa Nakamura řekl, že i když je zatím projekt stále v počátečních fázích, očekává se svým týmem, že Skydrive by mohl s řidičem vzlétnout již na konci roku roku 2018. Tým Cartivatoru věří, že létající auto by pak mohlo zažehnout olympijský oheň v Tokiu v roce 2020.

Nakamurovým cílem je zkonstruovat nejmenší létající auto na světě poháněné elektřinou, jež bude možné užívat v malých městských oblastech. Nakamura doufá, že přibližně v roce 2025 se přiblíží éra komercializace těchto aut. Vozidlo zkonstruované týmem Cartivatoru zatím příliš auto nepřipomíná, spíše jde o šasi, které však dokázalo při testu na několik sekund vzlétnout.

Cartivator má i významnou podporu od Toyoty. Ta souhlasila s investicí 385 000 dolarů do projektu létajícího vozidla pro další tři roky.

 

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace