Video: Letecká nehoda v Rusku si vyžádala 62 obětí

Video: Letecká nehoda v Rusku si vyžádala 62 obětí
Autor fotografie: Steven Byles (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Ilustrační foto
19 / 03 / 2016, 07:45

Moskva (ČTK) - Při leteckém neštěstí na jihu Ruska zahynulo dnes časně ráno 62 lidí. Informovala o tom agentura ITAR-TASS s odvoláním na ruské úřady. Boeing 737-800 letící z Dubaje se zřítil za špatné viditelnosti při přistávání na letišti v Rostově na Donu a začal hořet.

"Podle prvních informací bylo na palubě 55 cestujících a sedm členů posádky. Všichni zemřeli," uvedl vyšetřovací výbor.

Většinu pasažérů tvořili Rusové žijící v regionu, sdělil rostovský gubernátor. Na seznamu cestujících ale byli i tři cizinci a také posádka prý byla mezinárodní.

Stroj letěl z Dubaje ve Spojených arabských emirátech a patřil nízkonákladové společnosti flydubai. Zřítil se asi 50 až 100 metrů nalevo od přistávací dráhy v Rostově na Donu, když se podruhé pokoušel o přistání. V tu dobu v Rostově panovalo bouřlivé počasí s deštěm a silným větrem, které snižovalo viditelnost.

K nehodě došlo zhruba v 1:50 SEČ. Letadlo se po dopadu na zem roztříštilo na kusy, které jsou rozptýleny do vzdálenosti 1,5 kilometru. Následně se vznítilo. Úřady zahájily vyšetřování případu; mezi možnými příčinami neštěstí je kromě nepříznivého počasí uvedena i chyba pilota. Letiště bylo přechodně uzavřeno.

 

 

Tagy článku