Letecká služba PČR získala nový vrtulník Bell 412EPI

Letecká služba PČR získala nový vrtulník Bell 412EPI
Popisek: Letecká služba má nyní již šest vrtulníků typu BELL 412
11 / 12 / 2015, 12:30

Vrtulník určený pro záchranu osob získala Letecká služba z projektu EU. Stroj Bell 412EPI včera slavnostně předal policejní prezident Tomáš Tuhý.

Bell 412 je dvoumotorový víceúčelový vrtulník střední váhové kategorie s čtyřlistým nosným a dvoulistým tažným vyrovnávacím rotorem. Vrtulník vyrábí americká firma Bell Helicopter Textron. Vrtulník je po celém světě oblíben především u policejních sborů, pobřežních hlídek a je často nasazován pro potřeby letecké záchranné služby. 

"Nový Bell je především určen k záchraně osob pomocí speciálního technického vybavení a jejich dopravy na určené místo. Nemalou roli bude také plnit při hašení rozsáhlých požárů," uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý.

Dodávka byla zrealizována včetně zaškolení pilotů a techniků, vybraných speciálních přípravků a náhradních dílů. Cílem projektu EU je pomocí nové moderní techniky a vybavení zajistit efektivnější, rychlejší a bezpečnější záchranu osob z míst postižených mimořádnou událostí.

Letecká služba PČR momentálně disponuje 8 vrtulníky EC 135 a 6 vrtulníky BELL 412 (včetně nově pořízeného). Průměrný počet nalétaných hodin činí 2500 za rok. Počet hotovostních startů vrtulníků je průměrně přes 300 za rok a převážná většina vzletů je v souvislosti s pátráním po osobách.

Tagy článku