Letecký most pro uprchlíky z Turecka do západní Evropy?

Letecký most pro uprchlíky z Turecka do západní Evropy?
20 / 09 / 2015, 10:45

Uprchlíci blokují turecko-řecké hranice. Turecký premiér chce poslat uprchlíky do Evropy letadly.

Na turecko-řecké hranici se shromáždily stovky uprchlíků ze Sýrie a požadovaly volný průchod přes Řecko a Bulharsko. Obě země jim odmítly povolit vstup a na místě musela zasahovat i turecká policie. Do pohraničního města Edirne míří další uprchlíci z tureckých táborů a chtějí se dostat do západní Evropy. (Zdroj: euronews.com)

Zdroj YouTube, euronews (Türkçe) 


YouTube, Fulton Post News

Turecký premiér Ahmet Davutoglu se setkal včera večer s představiteli syrských uprchlíků a přislíbil jim, že jejich situace musí být projednána na nejbližším jednání Valného shromáždění OSN; současně pošle svůj osobní dopis všem evropským vládám s výzvou k pomoci uprchlíkům. 

Vyzval také uprchlíky, aby do té doby vydrželi v tureckých uprchlických táborech, kde jim bude turecká vláda v maximální možné míře pomáhat. Doposud bohužel žádná země nenabídla otevřít uprchlíkům svoje hranice. "Pokud se tak stane, Turecko je připraveno uprchlíky poslat do této země pomocí leteckého mostu. Nechceme, aby se syrští utečenci topili v Egejském moři," uvedl premiér. (Zdroj: en.cihan.com.tr)

Z více než čtyřech milionů Syřanů, kteří uprchli ze své země, jich téměř polovina z nich skončila v táborech v Turecku, zatímco více než milion jich nyní žije v Libanonu a nejméně 600.000 v Jordánsku.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.