Letiště v Doněcku - kdysi chlouba Ukrajiny, je válkou totálně zničeno

Letiště v Doněcku - kdysi chlouba Ukrajiny, je válkou totálně zničeno
Autor: RT|Popisek: Letiště v Doněcku - kdysi chlouba Ukrajiny, je válkou totálně zničeno
08 / 02 / 2015, 13:45

V důsledků bojů na východní Ukrajině bylo mezinárodní letiště letiště Sergeje Prokofjeva v Doněcku úplně zničeno. Reportáž CNN

V roce 2014 dne 26. května, tedy den po prezidentských volbách, letiště obsadili ozbrojenci samozvané Doněcké lidové republiky, ale ukrajinská armáda ho následující den dobyla zpět. Od začátku bojů na východní Ukrajině není letiště v provozu. Jeho budovy a zařízení byly těžce poškozeny. 1. září 2014 povstalci letiště obklíčili a postupně obsadili značnou část letištní plochy. Během následných bojů bylo letiště téměř zničeno.

18.ledna 2015 bylo po osmi měsících bombardování letiště zcela zničeno. Reportér CNN byl na místě a pořídil následující reportáž:

Na následujícím videu můžete porovnat, jak vypadalo letiště před válkou (zdroj: YouTube, ?????? ??????

Letošní lednové boje o letiště (zdroj: YouTube, HISTORY- TUBE

Psali jsme také:

Pluk ukrajinských nacionalistů byl natočen při rabování

Právě vypukly vzájemné boje mezi proruskými separatisty

Drsná výměna názorů mezi separatistou a ukrajinským vojákem

Šílený osud ukrajinských válečných zajatců v Doněcku

Kompletní přehled bojů na Ukrajině za týden: popis, mapy, videa

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace