Letos bude v Itálii až milion imigrantů. Kolik z nich bude islámských teroristů?

Letos bude v Itálii až milion imigrantů. Kolik z nich bude islámských teroristů?
Autor fotografie: FRONTEX|Popisek: Letos bude v Itálii až milion imigrantů.
06 / 03 / 2015, 18:15

Italská Liga severu demonstrovala proti imigrační politice vlády. Agentura pro vnější ochranu hranic potřebuje víc peněz, víc pracovníků, víc všeho...

Loni se do Itálie po moři dostal rekordní počet imigrantů, více než 170 tisíc. Ředitel evropské agentury Frontex dnes varoval "Počet nelegálních uprchlíků, kteří letos přes Středozemní moře zamíří z Libye do Itálie, se může vyšplhat na 500 tisíc až jeden milion...Musíme být připraveni čelit ještě mnohem obtížnější situaci než loni." (zdroj: ansa.it)

Zdroj: YouTube, euronews (in English) 

Itálie se mezitím snaží zastavit příliv imigrantů přes moře, což je zřejmě i jeden z cílů probíhajících námořních cvičení u libyjských břehů. V tuto chvíli je však pravděpodobné, že mezi čekajícími imigranty jsou také islámští teroristé, kteří se snaží dostat do unijních zemí ("Válka v severní Africe je na spadnutí. Itálie se obává libyjských uprchlíků"). Podezření potvrdil bratranec svrženého libyjského diktátora Muammara Kaddáfího, a jeho bezpečnostní poradce Ahmed al-Kaddáfí Dam pro deník The Independent: "Mezi uprchlíky je spousta teroristů, mezi 10 až 50 v každé tisícovce.....Směřují do celé Evropy. Do jednoho roku, do dvou let budete mít další 11. září ". Dál řekl, že jen v tomto roce se do Evropy dostane nejméně půl milionu imigrantů. 

Itálie se v posledních letech potýká s obrovským přílivem přistěhovalců, kteří se snaží do Evropy dostat po moři. Během roku 2013 připlulo k italskému pobřeží 2925 lodí, na nichž bylo asi 43 tisíc lidí včetně téměř čtyř tisíc dětí. To představovalo nárůst o 325 procent v porovnání s rokem 2012. Loni ale uprchlíků čtyřnásobně přibylo. 

Velitel bezpečnostních sil Vatikánu uvedl, že existuje reálná hrozba útoku islámských radikálů proti papeži Františkovi.

Koncem února demonstrovalo v Římě tisíce příznivců italské Ligy severu proti imigraci, EU a vládě současného premiéra Renziho. Lídr Ligy Matteo Salvini obvinil italskou vládu z toho, že zájmy EU upřednostňuje před národními zájmy.  

Zdroj: YouTube, Al Jazeera English 

Itálie se obává nejen přílivu imigrantů ze severní Afriky a islámských radikálů, ale jsou i ohroženy dodávky ropy a zemního plynu.

Podívejte se na video o agentuře Frontex:

 

Psali jsme také:

Řím a Vatikán čelí hrozbě teroristického útoku

Islámisté zaútočili na ropná pole v Libyi. Italské námořnictvo je u libyjských břehů.

Libyjští islámisté mají yperit a sarin. Hrozba pro Evropu vzrůstá

Válka v severní Africe je na spadnutí. Itálie se obává libyjských uprchlíků

Itálie se obává leteckých útoků islámského státu. A nejen to - skončí volný pohyb osob v EU?

IS "Libyi použijeme jako vstupní bránu do EU!"

Tagy článku