"Leťte s námi do Evropy" Nezisková organizace chce zajistit leteckou přepravu uprchlíků

&quote;Leťte s námi do Evropy&quote; Nezisková organizace chce zajistit leteckou přepravu uprchlíků
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
27 / 08 / 2016, 18:45

Německá nevládní organizace doufá, že sežene dostatek financí k tomu, aby zabránila dalším úmrtím uprchlíků ve Středozemním moři.

"Leťte s námi do Evropy" je nově založená nevládní organizace se sídlem v Německu, která doufá, že získá dostatek finančních darů od německých občanů, aby mohla zorganizovat leteckou přepravu migrantů ze severní Afriky a Středního východu přímo do Německa. 

Nevládní organizace chce tímto způsobem zabránit dalším migrantům v nebezpečné cestě přes Středozemní moře, uvedla ve svém rozhlasovém vysílání německá stanice Deutschlandfunk. Ti totiž "ve svých malých gumových člunech riskují svoje životy při jejich cestě do Evropy, a často ani nemají na výběr". 

Nová mezinárodní iniciativa ""Leťte s námi do Evropy" chce uprchlíkům usnadnit snazší přístup k letenkám s tím, aby mohli legálně a bez rizika vstoupit do EU.

Zakladatelé neziskovky Matheus Meinlschmidt a Markus Jaggo, oba 24 letí studenti politologie z německého Tübingenu tvrdí, že se jedná o bezpečnou alternativu pro migranty, kteří chtějí v Evropě požádat o azyl. 

Markus Jaggo uvedl, že se snaží přesvědčit sedm členských států EU, aby na toto téma vyvolaly slyšení v evropském parlamentu a tvrdí, že již mají za sebou řadu dalších podporovatelů z Řecka, Itálie a Španělska. Jaggo současně uvedl, že letecké společnosti odmítají zajištovat leteckou přepravu uprchlíků, protože letecké společnosti mohou být pokutovány částkou 3000 eur za přepravu neúspěšných žadatelů o azyl a současně jsou odpovědné za jejich deportaci zpět. A tento proces může stát až 50 000 eur za jednoho migranta.  

Neziskovka současně požaduje zrušení unijní směrnice  EU 2001/51, podle které jsou letecké společnosti odpovědné za přepravu nelegálních migrantů. Jaggo ale tvrdí, že "Uprchlíci by měli mít možnost normálního nákupu letenek s tím, že azylová procedura by byla zahájena až v zemi příletu."

 

Zdroj: breitbart.com, deutschlandfunk.de

Tagy článku