"Leťte s námi do Evropy" Nezisková organizace chce zajistit leteckou přepravu uprchlíků

&quote;Leťte s námi do Evropy&quote; Nezisková organizace chce zajistit leteckou přepravu uprchlíků
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
27 / 08 / 2016, 18:45

Německá nevládní organizace doufá, že sežene dostatek financí k tomu, aby zabránila dalším úmrtím uprchlíků ve Středozemním moři.

"Leťte s námi do Evropy" je nově založená nevládní organizace se sídlem v Německu, která doufá, že získá dostatek finančních darů od německých občanů, aby mohla zorganizovat leteckou přepravu migrantů ze severní Afriky a Středního východu přímo do Německa. 

Nevládní organizace chce tímto způsobem zabránit dalším migrantům v nebezpečné cestě přes Středozemní moře, uvedla ve svém rozhlasovém vysílání německá stanice Deutschlandfunk. Ti totiž "ve svých malých gumových člunech riskují svoje životy při jejich cestě do Evropy, a často ani nemají na výběr". 

Nová mezinárodní iniciativa ""Leťte s námi do Evropy" chce uprchlíkům usnadnit snazší přístup k letenkám s tím, aby mohli legálně a bez rizika vstoupit do EU.

Zakladatelé neziskovky Matheus Meinlschmidt a Markus Jaggo, oba 24 letí studenti politologie z německého Tübingenu tvrdí, že se jedná o bezpečnou alternativu pro migranty, kteří chtějí v Evropě požádat o azyl. 

Markus Jaggo uvedl, že se snaží přesvědčit sedm členských států EU, aby na toto téma vyvolaly slyšení v evropském parlamentu a tvrdí, že již mají za sebou řadu dalších podporovatelů z Řecka, Itálie a Španělska. Jaggo současně uvedl, že letecké společnosti odmítají zajištovat leteckou přepravu uprchlíků, protože letecké společnosti mohou být pokutovány částkou 3000 eur za přepravu neúspěšných žadatelů o azyl a současně jsou odpovědné za jejich deportaci zpět. A tento proces může stát až 50 000 eur za jednoho migranta.  

Neziskovka současně požaduje zrušení unijní směrnice  EU 2001/51, podle které jsou letecké společnosti odpovědné za přepravu nelegálních migrantů. Jaggo ale tvrdí, že "Uprchlíci by měli mít možnost normálního nákupu letenek s tím, že azylová procedura by byla zahájena až v zemi příletu."

 

Zdroj: breitbart.com, deutschlandfunk.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace