Lety ruských medvědů Tu-95 nad Evropou končí

Lety ruských medvědů Tu-95 nad Evropou končí
Autor fotografie: Norwegian Air Force|Popisek: Tu-95 doprovázený F-16
09 / 06 / 2015, 07:00

Tedy alespoň prozatím, jak sdělilo tiskové oddělení ministerstva obrany.

Jeden Tu-95 totiž v pondělí vyjel během startu z dráhy v ruském regionu Amur.

„Incident nastal během cvičného letu na letišti Ukrainka v regionu Amur, v 17:00 moskevského času. Tu-95 přejel dráhu během akcelerace. Na palubě letadla v té době nebyly zbraně. Podle prvních informací za nehodu může požár motoru,“ sdělilo ministerstvo.

Lety strategických bombardérů Tu-95 byly zastaveny. O incidentech s ruskými bombardéry jsme psali v článcích:
Ruští medvědi provokují nad La Manche
Nesl ruský bombardér u Norska střelu s jadernou hlavicí? 
Nebylo to ale jen nad Evropou, medvědi se létali dívat i na americký Guam: Ruské bombardéry TU-95 strašily Američany nad Guamem

„Velitel vzdušných sil pozastavil lety Tu-95 na dobu vyšetřování incidentu,“ říká zpráva tiskového oddělení.

Zdroj: Tass.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.