Znásilněná levicová aktivistka policii lhala o původu útočníků. Nechtěla podporovat xenofobii

Znásilněná levicová aktivistka policii lhala o původu útočníků. Nechtěla podporovat xenofobii
Popisek: Ilustrační foto
06 / 07 / 2016, 14:45

Nechtěla prý podněcovat nenávist a rasismus proti přistěhovalcům v Německu.

Selin Gorenová, 24letá mluvčí německého levicového hnutí mládeže Solid měla být podle jejích slov znásilněna v lednu v Mannheimu. Tehdy oznámila znásilnění na místní policii a uvedla, že k němu došlo v noci na místním hřišti a útočníky prý byla "smíšená skupina" německy mluvících cizinců i místních obyvatel. Policii však zatajila, že muži ve skutečnosti mluvili arabsky a persky a že se jednalo o uprchlíky. Zdroj: dailymail.co.uk

O dvanáct hodin později se ale vrátila na policii, aby svoji výpověď uvedla na pravou míru. Měl jí k tomu přemluvit její přítel. Gorenová v rozhovoru pro německý časopis Spiegel řekla, že si byla vědoma odporu proti migrantům, který v Německu zesílil po hromadných sexuálních útocích na Silvestra v Kolíně nad Rýnem a nechtěla prý svojí výpovědí vzbuzovat ještě  "větší nenávist vůči migrantům."

Občanské hnutí v německém Kasselu pod názvem Gesa - Aktivně a společně proti sexuálnímu násilí -  uvedlo pro Daily Mail, že se zvýšil počet sexuálních útoků spáchaných právě přistěhovalci, protože "pachatelé často pocházejí z kultur s odlišným obrazem ženy," tvrdí jeho mluvčí Steffi Burmester. "Jsou sami a cítí se ponížení a tímto činem si potvrzují svoje mužství. To není omluva ani schvalování podobných činů, jen vysvětlení." 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace