Znásilněná levicová aktivistka policii lhala o původu útočníků. Nechtěla podporovat xenofobii

Znásilněná levicová aktivistka policii lhala o původu útočníků. Nechtěla podporovat xenofobii
Popisek: Ilustrační foto
06 / 07 / 2016, 14:45

Nechtěla prý podněcovat nenávist a rasismus proti přistěhovalcům v Německu.

Selin Gorenová, 24letá mluvčí německého levicového hnutí mládeže Solid měla být podle jejích slov znásilněna v lednu v Mannheimu. Tehdy oznámila znásilnění na místní policii a uvedla, že k němu došlo v noci na místním hřišti a útočníky prý byla "smíšená skupina" německy mluvících cizinců i místních obyvatel. Policii však zatajila, že muži ve skutečnosti mluvili arabsky a persky a že se jednalo o uprchlíky. Zdroj: dailymail.co.uk

O dvanáct hodin později se ale vrátila na policii, aby svoji výpověď uvedla na pravou míru. Měl jí k tomu přemluvit její přítel. Gorenová v rozhovoru pro německý časopis Spiegel řekla, že si byla vědoma odporu proti migrantům, který v Německu zesílil po hromadných sexuálních útocích na Silvestra v Kolíně nad Rýnem a nechtěla prý svojí výpovědí vzbuzovat ještě  "větší nenávist vůči migrantům."

Občanské hnutí v německém Kasselu pod názvem Gesa - Aktivně a společně proti sexuálnímu násilí -  uvedlo pro Daily Mail, že se zvýšil počet sexuálních útoků spáchaných právě přistěhovalci, protože "pachatelé často pocházejí z kultur s odlišným obrazem ženy," tvrdí jeho mluvčí Steffi Burmester. "Jsou sami a cítí se ponížení a tímto činem si potvrzují svoje mužství. To není omluva ani schvalování podobných činů, jen vysvětlení." 

 

Tagy článku