Líbya: Líbyjské sily porazili IS južne od Misra.

Líbya: Líbyjské sily porazili IS južne od Misra.
Popisek: ilustračný obrázok
19 / 05 / 2016, 10:45

Abu Qurayn oznámil, že líbyjskej národnej armáde sa podarilo získať pod kontrolu, jeden z hlavných kontrolných bodov, južne od Misra. Tento kontrolný bod mali po kontrolou jednotky z Islamského štátu, ktoré ho získali začiatkom tohto mesiaca.

Líbyjské sily boli pozorované v prudkých stretoch s bojovníkmi Islamského štátu v okolí mestskej oblasti.

Mohamed al-Gasri, hovorca národnej armády:

,,Prihováram sa k veľkému ľudu Líbye, z jedného z jeho najdrahších miest v Líbyi. Máme pre vás dobrú správu, že jednotkám líbyjskej armády, ktorá mala veľkú pomoc zo strany dobrovoľníkov, ktorý sa k nám pridali sa podarilo získať túto dôležitú oblasť pod kontrolu. Naše ozbrojené sily, boli schopne poraziť členov teroristickej organizácie Daesh. Po ťažkých bojoch sa nám podarilo oslobodiť mnoho zajatcov.''

Reportáž od internetovej televízie RuptyTv

zdroje: youtube, RuptlyTV

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace