Libyjský ministr zahraničí odmítl zřízení uprchlických táborů

Libyjský ministr zahraničí odmítl zřízení uprchlických táborů
06 / 10 / 2016, 14:30

Libye odmítá zřizovat tábory pro migranty, kteří se chtějí usadit v Evropě, jak navrhují někteří evropští politici, včetně českého prezidenta Miloše Zemana.

Vídeň (ČTK)- Takový projekt by znamenal, že Evropská unie "odmítá převzít svou odpovědnost a přenést ji na (libyjská) bedra", řekl ministr zahraničí mezinárodně uznávané vlády v Libyi Muhammad Táhá Sijála.

Tato myšlenka je rovněž na "hony vzdálená realitě v terénu", vzhledem k tomu, že je Libye stále zmítána občanskou válkou, dodal podle agentury AFP Sijála, který se účastní jednání Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) ve Vídni.

Politici některých evropských zemí, včetně Rakouska a Maďarska, chtějí podle AFP uzavřít s Libyí dohodu umožňující, aby se migranti, kteří již prošli jejím územím a dostali se do Evropy, mohli na její území vracet. Šlo by o podobnou dohodu, jaká byla uzavřena v březnu s Tureckem.

Návrhy zahrnují výstavbu obřích táborů financovaných a spravovaných unií, kde by uprchlíci mohli žádat o azyl v Evropě a čekat na případné schválení.

Od začátku roku odcestovalo do Evropy přes Středozemní moře více než 300.000 migrantů a uprchlíků. Dalších 235.000 lidí se v Libyi k cestě do Itálie teprve chystá, uvedl na konci září vyslanec OSN v zemi Martin Kobler.

Prezident Zeman: "Ekonomické migranty deportovat na neobydlené řecké ostrovy nebo do Afriky"

Rakouský ministr zahraničí má řešení uprchlické krize. Příkladem je Austrálie

Maďarský premiér Orbán navrhuje deportace ilegálních migrantů do Afriky

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace