Lidinský: Spor o policii není sporem hodných a zlých, ale pouze sporem oligarchů s kmotry. Jde o vliv na policii

Lidinský: Spor o policii není sporem hodných a zlých, ale pouze sporem oligarchů s kmotry. Jde o vliv na policii
14 / 06 / 2016, 17:45

Předseda stany Úsvit-Národní koalice se ostře vyjádřil před zasedáním Bezpečnostní rady státu k reorganizaci policie.

Premiér Sobotka s ministrem Babišem dle jeho názoru diskreditují, demotivují a politizují policii, což je nepřijatelné.

„Spor Babiše a Sobotky není sporem hodných a zlých, ale je pouze sporem oligarchů s kmotry. Oba pánové jsou policií vyšetřováni. Premiér Sobotka za podvodnou privatizaci OKD, ministr Babiš za dotační podvody s jeho farmou Čapí hnízdo. Pro oba jejich kauzy můžou být fatální, a proto si chtějí udržet na policii vliv, což je podstatou celého sporu,“ řekl dnes předseda Úsvitu Miroslav Lidinský.

„Předseda Bezpečnostní rady státu Sobotka je vyšetřován za OKD, místopředseda Babiš pak za Čapí hnízdo. Je velmi nebezpečné, když takový lidé dnes mají rozhodovat o tom, jak má do budoucna vypadat vyšetřování korupčních kauz, ve kterých jsou sami namočeni. Je jisté, že dnešní jednání na Bezpečnostní radě státu o reorganizaci policie nebude odborné ale politické, což ohrožuje nezávislost policie,“ pokračuje Lidinský.

Bezpečnostní rada státu dnes bude řešit reorganizaci policie. Je účelová nebo dobře připravená?

Jan Zilvar, tiskový mluvčí

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace